Facebook Home będzie w Google play — aby każdy smartfon mógł być Facebookofonem

Strona główna Aktualności

O autorze

Wszystko odbyło się zgodnie z planem. O 19:00 wystartowała konferencja, podczas której Mark Zuckerberg opowiedział o najnowszym pomyśle Facebooka. Nie jest to jednak, jak wcześniej przypuszczaliśmy, smartfon HTC przeznaczony tylko do korzystania z Facebooka.

W Androidzie piękne jest to, że jest tak otwarty. Możesz poprawić prawie każdą część systemu. Możesz mieć aplikację, która wysyła i odbiera SMS-y, która może być twoją aplikacją, klawiaturą, a nawet ekranem domowym — chwalił system założyciel Facebooka, podczas prezentacji autorskiej nakładki na system, która była gwoździem programu prezentacji.

Wiadomości, zdjęcia i informacje, którymi podzielili się znajomi z serwisu, prezentowane są od razu na ekranie domowym, skąd można je od razu polubić (dotknięcie dwa razy) lub skomentować. Powiadomienia zaś zostały zorganizowane tak, aby od razu było widać z kim są związane (od razu pokaże się charakterystyczne kółko ze zdjęciem). Ciekawie zapowiada się obsługiwany gestami czat — przeciągając kontakt (właściwie jego głowę w kółku) rozpoczynamy rozmowę, zakończoną „wyrzucamy” poza ekran. Można tak prowadzić rozmowy przez Facebooka lub wysyłać SMS-y. Nakładka Facebooka na Androida jest zaprojektowana wokół ludzi, nie wokół aplikacji, ale do aplikacji na telefonie również mamy dostęp.

Nakładka będzie się nazywać „Facebook Home” i 12 kwietnia będzie dostępna w Google Play dla wielu urządzeń, w tym niebawem również dla tabletów. Zuckerberg obiecał comiesięczne aktualizacje. Sporo elementów Androida zostało przepisanych, ale udało się to zrobić bez tworzenia kolejnej odnogi Androida.

Dla producentów smartfonów został stworzony program partnerski, do którego, zgodnie z plotkami, przystąpił już HTC. Model First będzie pierwszym takim urządzeniem i będzie można go dostać 12 kwietnia w sieci AT&T za 100 dolarów. Pojawią się również takie urządzenia z logo Samsunga, Sony, ZTE, Huawei, Alcatela i Lenovo, będzie można je dostać także u Orange i brytyjskiego EE.

© dobreprogramy

Komentarze