Facebook Lite przestaje być lekki i dostaje funkcję ze Snapchata

Strona główna Aktualności

O autorze

Mobilnym aplikacjom Facebooka najczęściej dostaje się za niską jakość optymalizacji. Potrafią one odczuwalnie drenować akumulator i spowalniać pracę Androida. Na tanich smartfonach wręcz odradza się ich instalowanie. Istnieje jednak alternatywa i to wydana przez samego Facebooka – mobilne aplikacje w wersji Lite.

Niestety, niebawem również lekkie aplikacje mogą stać się zauważalnie bardziej ociężałe. Facebook zdecydował się bowiem na wprowadzenie Stories do Facebooka Lite. Lekka, nastawiana na niskie zużycie danych komórkowych aplikacja, otrzymała właśnie zbędną funkcję.

Stories to funkcja zaczerpnięta ze Snapchata. Pozwala ona na umieszczanie zdjęć i filmów, które zostają automatycznie usunięte po upływie 24 godzin. Do tej pory funkcja była dostępna w mobilnej aplikacji Facebooka, a na desktopie z poziomu przeglądarki internetowej mieliśmy ponadto możliwość podglądu Stories umieszczonych przez znajomych.

Instalując Facebooka Lite wymagamy dostępu do podstawowej funkcjonalności w formie, która nie wpłynie odczuwalnie na sprawność pracy smartfona i zużycie komórkowych danych. Wprowadzenie Stories zapowiada, że niebawem możemy się pożegnać z tą lekkością.

Facebook najwidoczniej chce we wszystkich swoich aplikacjach dostarczyć funkcjonalność zbliżoną do Snapchata. Podobne funkcje znajdziemy już przecież w Messengerze czy Instagramie. Teraz przyszła pora na aplikacje w wersji Lite – niestety.

© dobreprogramy
s