reklama

Facebook Messenger z funkcją połączeń głosowych

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Facebook konsekwentnie poszerza swoją ofertę i wkrótce może okazać się, że cała komunikacja będzie odbywać się tylko za jego pośrednictwem. Firma rozpoczęła testy darmowych połączeń głosowych VoIP (nie dotyczy to oczywiście opłat dla operatora za transfer danych), które mogą wykonywać użytkownicy Facebook Messengera dla iOS. Póki co funkcjonalność jest dość ograniczona — testy ograniczają się wyłącznie do terytorium Kanady, a dodatkowo firma nie zaoferowała jeszcze podobnej możliwości właścicielom smartfonów z Androidem. Nie ulega jednak wątpliwości, że to tylko skromny wstęp. Jeśli usługa odniesie sukces, możemy być w zasadzie pewni, że Facebook rozszerzy jej działalność na Stany Zjednoczone, a w dalszej perspektywie także na resztę świata.

Nowości nie ominęły także naszego podwórka. Aktualizacja Facebook Messengera do wersji 2.2.4 (Android) lub 2.1 (iOS) wprowadza możliwość przesyłania krótkich wiadomości głosowych. Nagranie może trwać maksymalnie minutę i po przesłaniu jest natychmiastowo dostępne do odsłuchania w aplikacji lub poprzez stronę internetową. Facebook przy tym podkreśla, że obecnie w pełni koncentruje się na rynku urządzeń mobilnych i nie planuje wprowadzenia funkcji nagrywania do webowej wersji serwisu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić