r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Facebook blisko ugody z FTC, będzie można usunąć konto?

Strona główna Aktualności

Ilość danych gromadzonych przez Facebooka nie podoba się regulatorom po obu stronach Oceanu. W Stanach Zjednoczonych serwis jest blisko zawarcia ugody z Federalną Komisją Handlu i poprawi ochronę danych użytkowników.

Proces Federalnej Komisji Handlu Stanów Zjednoczonych (FTC) i Facebooka może jeszcze w tym roku zakończyć się ugodą. Sąd dał Facebookowi 30 dni na opracowanie zasad ulepszonej ochrony prywatności i zamknięcia dostępu do nieaktywnych kont użytkowników. Proces rozpoczął się w 2009 roku, po udostępnieniu przez Facebook danych użytkowników, na przykład upublicznienie listy znajomych każdego z nich. FTC oskarżyła wtedy serwis o łamanie prawa federalnego.

Zuckerberg we wpisie na swoim blogu przyznał się do wielu błędów, które zostały popełnione w historii serwisu, i obiecał dalsze udoskonalenia kontroli prywatności. Założyciel serwisu przyznał również, że Facebook wielokrotnie udostępniał publicznie dane, które użytkownicy oznaczyli jako „prywatne”. Teraz na mocy ugody z FTC Facebook będzie musiał nie tylko jasno i czytelnie powiadamiać wszystkich o wprowadzanych zmianach, ale również zapewnić metodę potwierdzenia przez użytkownika chęci udostępnienia czegoś publicznie.

r   e   k   l   a   m   a

Europejscy regulatorzy do spraw ochrony danych osobowych nadal nie lubią popularnego serwisu społecznościowego. Ruch pod przewodnictwem Viviane Reding, komisarz do spraw praw człowieka, domaga się, aby Facebook zakończył zbieranie danych o naszych opiniach, orientacji seksualnej i lokalizacji bez naszej wiedzy, które obecnie sprzedaje firmom dostarczającym reklamy internetowe. Zdaniem komisarz Reding użytkownicy powinni być informowani o zbieranych danych, o tym jak zostaną wykorzystane, a przede wszystkim serwis powinien respektować ustawienia prywatności użytkowników. Niestety w Europie na razie nie ma widoków na ugodę.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.