reklama

Facebook na pulpicie Windows 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Doczekaliśmy się pierwszego efektu udostępnienia przez Microsoft paczki SDK (Software Development Kit) wspomagającej tworzenie aplikacji dla Facebooka opartych na Silverlight i Windows Presentation Foundation. Mowa o Fishbowl, aplikacji napisanej przez Microsoft w oparciu o WPF, która wykorzystuje API Facebooka zapewniając dostęp do zasobów serwisu z poziomu pulpitu systemu przy wykorzystaniu bardzo bogatego interfejsu użytkownika.

Fishbowl wykorzystuje wiele unikalnych cech Windows 7 - powiadomienia poprzez pasek zadań, listę szybkich odnośników czy podglądu zakładek. Interfejs wspiera urządzenia typu multi-touch oraz gesty, szczególnie wygodne podczas przeglądania zdjęć. Aplikacja powstała w UXLabs@Microsoft i jest swojego rodzaju demonstracją nowych możliwości platformy WPF i w ograniczonym zakresie współpracuje także z Vistą i Windows XP.

Fishbowl Clienta w wersji CTP można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Inne programy internetowe.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić