Facebook nie lubi KDE - kasuje zdjęcia i blokuje aplikacje

Strona główna Aktualności

O autorze

Część użytkowników KDE czeka niemiła niespodzianka. Facebook zablokował możliwość przesyłania zdjęć do serwisu za pomocą aplikacji dla tego środowiska graficznego.

Chodzi konkretnie o wtyczki typu KIPI (KDE Image Plugin Interface) wykorzystywane w takich aplikacjach jak digiKam, KPhotoAlbum, GwenView czy ShowImg. Nie mają one już dostępu do API Facebooka, co oznacza dla użytkowników brak możliwości łatwego przesyłania fotografii. Jeszcze kilka dni temu nie było żadnego problemu w przesyłaniu za pomocą KIPI zdjęć, teraz zaś użytkowników czeka komunikat Facebook Call Failed: Invalid API key. Co więcej, jak czytamy na stronach KDE Bug Tracking System, Facebook kasuje udostępnione już za pomocą wtyczki materiały.

Jak dotąd nie wyjaśniło się jeszcze, jakie są rzeczywiste przyczyny blokady KDE na stronach Facebooka. Pojawiły się opinie, że przyczyną może być otwartość wtyczek KIPI albo też brak dostatecznych zabezpieczeń. Niemniej twórcy popularnego serwisu społecznościowego powinni wyjaśnić sprawę, a przynajmniej poinformować o blokadzie użytkowników. Zwłaszcza, że sprawa została już zgłoszona na stronach deweloperskich Facebooka przez użytkowników.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych