r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Facebook odwiedzany częściej niż Yahoo! według comScore

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Statystyki zbierane przez ComScore dotyczące ruchu w Sieci w okresie od listopada 2009 do listopada 2010 roku pokazują interesujące tendencje w ścisłej czołówce najczęściej odwiedzanych witryn na świecie.

Konsekwentny wzrost popularności Facebooka doprowadził do przetasowania na trzeciej i czwartej pozycji rankingu ComScore. Zamiana pozycji miała miejsce listopadzie tego roku, kiedy po raz pierwszy w historii Facebook wyprzedził Yahoo! i wspiął się na trzecie miejsce. Portal społecznościowy w zeszłym miesiącu został odwiedzony przez 648 milionów unikalnych użytkowników podczas gdy strony Yahoo! odwiedziło około 630 milionów użytkowników. Facebook wciąż zdobywa nowych użytkowników i jego siła w Sieci rośnie. Zbliżona do stałej liczba odwiedzających strony Yahoo! przestaje zapewniać mu trzecią pozycję w rankingu, zaraz za stronami Google i Microsoftu (pierwsze i drugie miejsce w rankingu).

Dane zbierane przez ComScore są grupowane, więc zliczane są odwiedziny wszystkich stron należących do firmy a nie pojedynczych podstron. Przykładowo na wynik Microsoftu składają się również odwiedziny takich stron jak Bing i Hotmail. Warto również zaznaczyć, że portal o nazwie wywodzącej się z „Podróży Guliwera” nadal zajmuje trzecie miejsce w rankingu w niektórych krajach, na przykład w Stanach Zjednoczonych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.