reklama

Facebook otworzył biuro w Warszawie

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Od jakiegoś czasu chodziły słuchy o tym, że Facebook wybrał Polskę na siedzibę swojego pierwszego biura handlowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Właśnie oficjalnie otwarta została siedziba Facebooka w Warszawie. Na razie firma nie zdradza ilu pracowników już nad Wisłą zatrudniła.

Biuro ma zarządzać sprzedażą w prawie 30 państwach regionu. Na początku ma zajmować się nadzorowaniem sprzedaży reklam i współpracą z zewnętrznymi dostawcami oprogramowania zainteresowanymi platformą, ale nie wyklucza się dalszego rozwoju i otwarcia w Polsce również działów o innym charakterze. Tymczasowo szefem polskiego biura będzie Diego Oliva — dyrektor regionalny Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę. Oliva zaznaczył, że wiele firm już teraz komunikuje się ze swoimi klientami za pośrednictwem Facebooka i przynosi to znakomite rezultaty. Właśnie w tej dziedzinie Facebook chce dzielić się doświadczeniem w naszym regionie. Dostęp do szybkiego Internetu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej rośnie błyskawicznie – zaledwie w ciągu ostatniego roku liczba użytkowników mobilnego Internetu zwiększyła się o 250%. Miliony tych użytkowników dołączają do społeczności Facebooka, co czyni ten rynek jednym z najbardziej dynamicznych i interesujących na świecie — dodał.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić