reklama

Facebook patentuje dawanie prezentów

Strona główna Aktualności

O autorze

Facebook otrzymał patent o numerze 7,970,657. Opisuje on system oraz metodę służące dawaniu prezentów przez sieć społecznościową oraz wyświetlanie ikon reprezentujących otrzymane dobra.

Według opisu patentu, prezentami mogą być dobra zarówno realne jak i cyfrowe bądź wirtualne. Użytkownik może je dostać lub zakupić od innego użytkownika platformy społecznościowej. Jako wynalazca wymieniony jest Jared Morgenstern, pracujący w Facebooku od 2006 roku. Wniosek patentowy złożono w kwietniu 2007 roku, nieco ponad dwa miesiące od uruchomienia przez Facebook usługi Gift Shop, która pozwalała na kupowanie prezentów w cenie 1 dolara. Usługa została jednak zamknięta 1 sierpnia ubiegłego roku, zanim patent został przyznany. Facebook oświadczył wtedy, że zamierza skupić się na innych funkcjach a możliwość dawania prezentów pozostawia zewnętrznym aplikacjom działającym na jego platformie.

Nie wiadomo, czy Facebook zamierza skorzystać z przyznanego patentu. Być może zechce pobierać opłaty licencyjne od serwisów społecznościowych, w których dostępna jest funkcja dawania prezentów a fakt ich otrzymania jest publikowany tak, że jest widoczny dla znajomych użytkownika.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić