r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Facebook patentuje dawanie prezentów

Strona główna Aktualności

O autorze

Facebook otrzymał patent o numerze 7,970,657. Opisuje on system oraz metodę służące dawaniu prezentów przez sieć społecznościową oraz wyświetlanie ikon reprezentujących otrzymane dobra.

Według opisu patentu, prezentami mogą być dobra zarówno realne jak i cyfrowe bądź wirtualne. Użytkownik może je dostać lub zakupić od innego użytkownika platformy społecznościowej. Jako wynalazca wymieniony jest Jared Morgenstern, pracujący w Facebooku od 2006 roku. Wniosek patentowy złożono w kwietniu 2007 roku, nieco ponad dwa miesiące od uruchomienia przez Facebook usługi Gift Shop, która pozwalała na kupowanie prezentów w cenie 1 dolara. Usługa została jednak zamknięta 1 sierpnia ubiegłego roku, zanim patent został przyznany. Facebook oświadczył wtedy, że zamierza skupić się na innych funkcjach a możliwość dawania prezentów pozostawia zewnętrznym aplikacjom działającym na jego platformie.

Nie wiadomo, czy Facebook zamierza skorzystać z przyznanego patentu. Być może zechce pobierać opłaty licencyjne od serwisów społecznościowych, w których dostępna jest funkcja dawania prezentów a fakt ich otrzymania jest publikowany tak, że jest widoczny dla znajomych użytkownika.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.