r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Facebook pozwoli zarabiać użytkownikom dzięki... jałmużnie

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Jakiś czas temu w Sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje, według których Facebook ma się borykać z poważnym problemem, jakim jest malejąca liczba publikowania „oryginalnych” materiałów. Serwis zdaje się pracować nad rozwiązaniem, które zapobiegnie podobnym komplikacjom w przyszłości: na publikowaniu statusów będzie można… zarobić.

Jak zauważa The Verge, zweryfikowani użytkownicy Facebooka mogą wziąć udział w ankiecie, która bada ich opinię na temat ewentualnych form wzbogacenia się dzięki publikowanym wpisom. Nie chodzi jednak tylko o strony na Facebooku, ale prywatne konta, choć najpewniej chodzi tutaj tylko o konta zweryfikowane.

W praktyce chodzi między innymi o możliwość umieszczenia na profilu panelu, gdzie inni użytkownicy będą mogli zostawiać… napiwki. Facebook ma także pracować na umożliwieniem właścicielom kont współpracy ze sponsorami, co zapewne poskutkowałoby licznymi wpisami sponsorowanymi.

r   e   k   l   a   m   a

Nie zabrakło także funkcji dobroczynne – jeżeli właściciel konta sam jest wystarczająco majętny, to, według ankiety, będzie mógł na swojej stronie umożliwić wsparcie wybranej przez niego organizacji charytatywnej. Niewykluczone także, że dostępny będzie udział w zyskach generowanych przez reklamy wyświetlane na profilu.

Pomysł przypomina nieco koncepcję opisywanego przez nas wcześniej tsū – tam użytkownicy mogą zarabiać na wielu rodzajach aktywności. Mimo rosnącej popularności, tsū, jak dotąd, nie wyrwało się z niszy. Trudno jednak porównywać go z Facebookiem, który z niszą nie ma nic wspólnego, a każda kolejna funkcja niemal natychmiast staje się obowiązującym standardem.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.