Facebook przekroczył próg 1 biliona odsłon w miesiącu

Strona główna Aktualności

O autorze

Według rankingu TOP1000 prowadzonego przez Google użytkownicy Facebooka wygenerowali w czerwcu 1 bilion (1 000 000 000 000) odsłon.

W czerwcu br. Facebook odwiedziło 870 milionów unikalnych użytkowników, co mocno przekracza liczbę zarejestrowanych w serwisie użytkowników, których jest około 120 mln mniej. Według serwisu ReadWriteWeb jest to skutek coraz częstszego pojawiania się poszczególnych podstron społecznościowego serwisu w wynikach wyszukiwania, gdyż dostęp do tych stron nie wymaga od użytkownika rejestracji.

Co ciekawe, na podstawie tych liczb można wyliczyć, że średnio na każdego użytkownika przypada prawie 1 150 odsłon w ciągu miesiąca. Dla porównania użytkownicy YouTube (który to w rankingu zajmuje drugie miejsce i traci do Facebooka „jedynie” 80 mln UU) wygenerowali dziesięciokrotnie mniej odsłon. Facebook oferuje nie tylko możliwość kontaktu ze znajomymi, ale również możliwość gry, a ostatnio także wypożyczania filmów na żądanie. Warto zaznaczyć, że do rankingu Google nie trafiły strony o tematyce pornograficznej, sieci reklamowe oraz strony Google.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych