reklama

Facebook rośnie w siłę - już wkrótce 700 mln użytkowników

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Firma analityczna Socialbakers opublikowała najnowsze statystyki dotyczące Facebooka - wynika z nich, że ten największy serwis społecznościowy świata stale zwiększa liczbę użytkowników. I nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu projekt stworzony przez Marka Zuckerberga będzie liczył 700 mln użytkowników - mniej więcej tyle, ile wynosi liczba ludności w Europie. Ekspansja Facebooka jest godna podziwu. W niektórych krajach, takich jak Argentyna, Indie czy Meksyk przybywa średnio milion nowych użytkowników miesięcznie. Absolutnym rekordzistą jest jednak Brazylia - w ciągu ostatnich 30 dni konto na Facebooku założyły 2 miliony obywateli tego kraju. Bardzo chętnie społeczność Facebooka zasilają także Anglicy, Włosi, Belgowie, Hiszpanie i Niemcy - tych ostatnich dołączyło tylko w maju pół miliona. Jeżeli Facebookowi uda się utrzymać obecne tempo wzrostu, przekroczenie psychologicznej bariery 1 miliarda aktywnych kont wydaje się być całkiem realne.

Warto zauważyć, że mimo intensywnej ekspansji Facebook cały czas nie ma dostępu do chińskiego rynku usług społecznościowych. Facebook - podobnie jak wiele innych serwisów amerykańskich - jest w tym kraju zablokowany.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama