r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Facebook stworzył język programowania, by walczyć ze spamem

Strona główna Aktualności

Niedawno Facebook wprowadził Graph Search, czyli specyficzny mechanizm wyszukiwania treści, a teraz serwis społecznościowy pochwalił się, że opracował też własny język programowania. Feature eXtraction Language (FXL) powstał jako odpowiedź na potrzebę walczenia ze spamem. Pozwala między innymi na zarządzanie regułami identyfikującymi wiadomości jako śmieci, by filtr wyłapał je, zanim użytkownikowi stanie się potencjalna krzywda.

Zarządzający Facebookiem przyznają, że wymyślenie czegoś zupełnie od nowa zajęłoby zbyt dużo czasu i wskazują język SML jako podstawę rozwiązania, ale zmodyfikowali go na własne potrzeby, dorzucając dodatkową składnię. Uzyskano coś, co da się w prosty sposób rozwijać, a jednocześnie sprawnie działa. FXL automatycznie czerpie dane do analizy z wielu źródeł na raz, nie obciążając jednak nadmiernie serwerów. Zaciekawieni zagadnieniem powinni zainteresować się wpisem na Facebooku, przybliżającym język bardziej szczegółowo.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.