r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Facebook udostępnia kompilator JIT dla PHP

Strona główna Aktualności

Facebook udostępnił swoją maszynę wirtualną o nazwie HipHop, która działa jak kompilator JIT dla języka PHP.

W działaniu serwisu mającego 800 milionów użytkowników niezwykle ważna jest szybkość działania. Dlatego też Facebook opracował własną maszynę wirtualną wykonującą kod PHP. Działa ona o 60% szybciej od dotychczas używane interpretera tego języka (także autorstwa Facebooka) i zajmuje przy tym o 90% mniej pamięci. Kod PHP tłumaczony jest na AST (abstract syntax tree) a następnie na HipHop bytecode (HHBC), który jest wykonywany przez maszynę wirtualną (HHVM). Maszyna ta wykonuje kompilację w czasie wykonania (JIT) na kod maszynowy x64.

Do najważniejszych zadań, jakie stoją przed twórcami HipHop, jest zwiększenie wydajności. Obecnie kod otrzymywany z kompilatora HPHPC, poprzez tłumaczenie PHP na mocno zoptymalizowany C++, jest nadal dużo szybszy. Tak samo konieczne jest zmniejszenie zużycia pamięci. Choć udało się już prześcignąć pod tym względem interpreter HPHPI, to nadal nowa maszyna wirtualna wymaga dziesięciokrotnie więcej pamięci od binarek pochodzących z kompilatora HPHPC.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.