r   e   k   l   a   m   a
reklama

Facebook uruchomił „Raport o bezpieczeństwie” by informować o wydarzeniach w Brukseli #prasówka

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

W związku z wydarzeniami w Brukseli, Facebook uruchomił funkcję „Raportów o bezpieczeństwie” (Safety Check). To łatwe w użyciu narzędzie, umożliwiające poinformowanie znajomych o tym, że wszystko jest w porządku, a także sprawdzenie ich sytuacji w trakcie katastrofy naturalnej lub innego kryzysu.

W 2015 roku ponad 950 milionów ludzi otrzymało powiadomienie, że ich znajomi i bliscy byli bezpieczni w sytuacji kryzysowej.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Facebook aktywował funkcję „Raportów o bezpieczeństwie” kilka razy: w trakcie powodzi w Chennai, trzęsień ziemi w Indiach i na Tajwanie, a także po zamachach terrorystycznych w Paryżu, Yoli (Nigeria) oraz Ankarze (Turcja).

#brusselsairport #zaventem

A photo posted by mvw8500 (@mvw8500) on

Funkcja „Raportów o bezpieczeństwie” oraz podejście Facebooka do ich aktywowania zostały opisane we wpisie Aleksa Schultza, omawiającego to narzędzie. Więcej informacji znajduje się na stronie brusselsexplosions-march2016.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieAsus VivoBook Flip 14: laptop, który staje się tabletem