r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Facebook z transmisjami wideo na żywo teraz także na komputerze

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Na oficjalnym blogu Facebooka pojawił się wpis informujący o wprowadzeniu nowej funkcji, wcześniej dostępnej tylko na smartfonach. Użytkownicy otrzymali możliwość prowadzenia transmisji na żywo z komputera stacjonarnego czy laptopa.

Do tej pory transmisję na żywo można było prowadzić wyłącznie z poziomu mobilnej aplikacji. Sprawdzało się to gdy byliśmy poza domem, ale w domu już niekoniecznie. Gdy nie jesteśmy w ruchu, to wygodniej korzysta się ze stabilnie umieszczonej kamerki, oczywiście można to zrobić ze smartfonem przy użyciu odpowiedniego statywu, ale lepszym wyborem jest komputer.

Z poziomu przeglądarki po wejściu na Facebooka zauważymy nowy przycisk – Transmisja wideo na żywo. Opcja dostępna jest podczas dodawania nowego wpisu. Wystarczy ją kliknąć, postąpić zgodnie z prostą instrukcją, wybrać odbiorców i już możemy prowadzić transmisję na żywo. Nowa funkcja powinna sprawdzić się przy vlogach nagrywanych w domu, tutorialach i każdym wideo, gdy nie jesteśmy w ruchu.

r   e   k   l   a   m   a

Facebook obiecuje, że usprawnił wybrane funkcje związane z prowadzaniem transmisji wideo na żywo. Dostaliśmy wygodne udostępnianie ekranu, wstawianie grafiki, przełączanie się pomiędzy kamerkami, a także możliwość używania profesjonalnego sprzętu. Transmisję możemy prowadzić nie tylko dla wybranych osób z listy znajomych czy wszystkich użytkowników, ale także dla członków poszczególnych grup czy wydarzeń na Facebooku.

Podczas pisania tego tekstu, wspomniana funkcja była już dostępna. Powinna być włączona już u wszystkich użytkowników, a jeśli nie, to zostanie niebawem aktywowana.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.