reklama

Facebook z wbudowanym translatorem wpisów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jak informuje Inside Facebook, Facebook pracuje nad specjalnym, zintegrowanym z serwisem systemem tłumaczącym, który pozwoli użytkownikom na czytanie obcojęzycznych wpisów w ich rodzimym języku.

Nowa funkcja pozwala na tłumaczenie komentarzy pod postami. Użytkownik musi kliknąć w link „Translate” znajdujący się obok dobrze znanego wszystkim „Like” (Lubię to!). Obcojęzyczny tekst jest automatycznie tłumaczony na język, w jakim korzystamy z Facebooka. System tłumaczący bazuje prawdopodobnie na rozwijanym przez Microsoft Bing Translator. Należy oczekiwać, że Facebook rozszerzy obszar działania systemu tłumaczącego z komentarzy na treść samych wpisów z tablicy. System tłumaczący ma pomóc w przełamaniu bariery językowej i umożliwić lepszą wymianę informacji między 750 milionami użytkowników Facebooka.

Nowa funkcja jest dostępna dla niektórych (losowo?) wybranych użytkowników. Nieoficjalne informacje sugerują, że system obsługuje także język polski.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić