r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Facebook zmusza pracowników, by korzystali z Androida

Strona główna AktualnościINTERNET

Pracownicy Facebooka zostali zobowiązani do używania smartfonów z Androidem zamiast swoich iPhone'ów. Dzięki temu przekonają się na własnej skórze, jak miliony użytkowników serwisu z krajów rozwijających się korzystają z popularnej społecznościówki na co dzień i jakie wyzwania na nich czekają. Zdaniem kierownictwa, nie są to działania wymierzone przeciwko firmie Apple, lecz kolejny krok na drodze do światowej ekspansji Facebooka.

iPhone'y są powszechnie używane w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, ale w krajach takich, jak na przykład Indie, gadżety z nadgryzionym jabłkiem są rzadkością. Pracownicy po przesiadce na Androida mają również zgłaszać wszelkie wykryte w aplikacji Facebooka błędy.

Nie ulega wątpliwości, że Android dominuje na rynku urządzeń mobilnych. Co roku wychodzi wiele nowych smartfonów i tabletów mniej lub bardziej znanych marek z tym systemem na pokładzie. Według statystyk 82,8% urządzeń mobilnych pracuje pod kontrolą Androida, podczas gdy iOS jest zainstalowany tylko na 13,9%. Chris Cox, dyrektor produktowy, który wpadł na ten pomysł, ma nadzieję, że przesiadka pracowników na Androida przyczyni się także do zdecydowanej poprawy jakości aplikacji Facebooka dla tego systemu.

r   e   k   l   a   m   a

Facebook zdobył olbrzymią popularność w Europie i Stanach Zjednoczonych, dlatego aby zapobiec zastojowi obecnie priorytetem dla Marka Zuckerberga są kraje rozwijające się. Aby pokazać pracownikom firmy, jak miliony użytkowników korzystają z serwisu i aplikacji, pod koniec października wprowadzono także „Wtorki 2G”. To dzień, w którym pracownicy przez godzinę przeglądają Facebooka korzystając z bardzo wolnego łącza internetowego, dzięki czemu mogą jeszcze dobitniej doświadczyć jak bardzo jest to uciążliwe w ubogich krajach.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.