Facewound

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Eliminowanie zombie w darmowej grze komputerowej to jeden z popularniejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu przed ekranem monitora. Bezpłatny projekt Facewound oferuje świetnej jakości rozrywkę spod znaku idź i strzelaj. Wcielamy się tutaj w gniewnego Afroamerykanina, który musi samodzielnie radzić sobie w obliczu apokalipsy. Zgnilce chcą jego mózgu, a on pragnie jedynie przeżyć w całym chaosie.

Postacią kierujemy z poziomu klawiatury, zaś celujemy myszką. Należy stale przeć przed siebie, pokonując kolejne fale wrogów, zahaczając o punkty kontrolne, a w końcu docierając do niebieskiego portalu, stanowiącego przejście do kolejnej lokacji. Z pokonanych nieprzyjaciół wypada pluton, przekładający się na punkty do wydania na broń w podręcznym sklepie. Cenny pierwiastek poukrywana jest również w skrzyniach.

Chociaż gra korzysta z grafiki 2D, dorzucono tutaj wiele zaawansowanych efektów. Mamy piękne wybuchy, chlapiąca na wszystkie strony krew przeciwników, a także system rozczłonkowywania zombie. Czasem po odstrzeleniu twarzy czy nawet głowy, potrafią dalej podążać w naszym kierunku. Olbrzymi zasób broni do zdobycia zapewnia godziny dobrej zabawy. Facewound zapisuje stan rozgrywki, więc można robić przerwy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowa, da radę przyjemnie zabić trochę czasu
nieukończona, niedorobiona, zabłędzona
ocena użytkownika
21.03.2016 10:48

Miło było by dodać, że gra nigdy nie została ukończona, bo twórcy sobie odpuścili i anulowali projekt, wobec czego gra nie ma zakończenia i po przejściu któregoś poziomu leci się go ponownie w kółko. Dziś już nawet stronę gry można oglądać jedynie na web.archove.org. Oczywiście tu i ówdzie walają się błędy, gra potrafi się wywalić na plecki bez wyraźniego powodu, i tym podobne kwiatki.

Sam "gejplej" jest dość solidny, przynajmniej w pierwszym "świecie", gdzie masowe przymusowe dośmiercanie nieumarłych sprawia sporo dziecinnej radochy. Później sytuacja się komplikuje, bo zaczynamy mieć do czynienia z pokrakami, które nie wiadomo skąd mieszkają, zupełnie jakby urwały się z innych gier. Początkowo świetny klimat daje nogę na piwo, a błędy i niedoróbki zaczynają coraz bardziej irytować.

Recenzja pozostaje nieukończona - jak sama gra.