reklama

Factorio 0.16.36

Strona główna Windows Gry Strategiczne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Fani gier strategicznych przyzwyczajeni są do zbierania surowców i potem rozbudowy bazy, ale czy kiedykolwiek bawili się w dozorcę fabryki? Projekt o wiele mówiącym tytule Factorio na tym właśnie opiera szczegółową, całkiem skomplikowaną rozgrywkę. Przyjdzie tutaj projektować całą infrastrukturę produkcyjną na przestrzeni kilku wielkich sieci, a do tego bronić się przed atakami wrogów. Można się w to mocno wciągnąć.

Zaczynamy od podstaw. Na fikcyjnej obcej planecie ścinamy drzewa i wydobywamy podstawowe surowce, aby skonstruować najprostsze mechanizmy, które staną się podwaliną całej taśmy produkcyjnej. Z czasem zyskujemy możliwość tworzenia coraz bardziej skomplikowanych mechanizmów, co przekłada się na zwiększenie wydajności, ale też wymaga stałego rozszerzania stanowisk. Tubylcom się to nie spodoba...

Walki i obrona bazy przebiegają w czasie rzeczywistym. Można łączyć siły z innymi graczami online, tworząc całe wielkie konglomeraty i dzieląc się obowiązkami. Producenci otwarci są ponadto na fanowskie modyfikacje gry, więc da się samemu spróbować wprowadzić do tytułu nowe funkcje czy elementy. Do tego dorzucany jest edytor map, a także zestawy darmowych dodatków, dokładających kolejne scenariusze.

Ograniczenia wersji demo

Wersja demonstracyjna pozsiada ograniczoną funkcjonalność, pozwala niemniej doskonale zaznajomić się z zasadami rozgrywki. Powinna narobić apetytu na więcej.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Tobi74   6 #2 24.04.2017 17:03

jak dla mnie to to przypomina M.A.X.: Mechanized Assault & Exploration

FreeWare_RK   21 #1 28.05.2016 00:45

Czekam na tą grę, nie wiem czy wyszła wersja finalna czy nie ale chyba jeszcze nie. To będzie prawdziwa bomba. Gra pokazuje, że można w dzisiejszych czasach zrobić zajmującą, złożoną, piękną w rozgrywce grę która przykuwa mechaniką, poziomem trudności, skomplikowaniem, wieloma możliwościami ograniczonymi jedynie wyobraźnią, nie stawiając na grafice co bardzo mnie cieszy :) . Oczywiście wygląd jest ważny ale taki minimalizm jak tutaj jest to na prawdę ok sprawa. Nie lubię przesadnie stawiających na grafice gier bo takie przeważnie mają braki tam gdzie ich być nie powinno.

reklama