reklama

Falcon C++ 3.3.0.0

Strona główna Windows Programowanie Środowiska programistyczne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Falcon C++ to darmowe zintegrowane środowisko programistyczne IDE dla języków C i C++. Charakteryzuje się ono dużą lekkością i prostotą obsługi, będąc tym samym idealnym narzędziem pracy dla początkujących programistów.

Środowisko rozwijane jest nieustannie od 2010 roku i stanowi bardzo dobrą alternatywę dla popularnego Dev-C++. Skupia ono w sobie jedynie najpotrzebniejsze programiście funkcje, nie przytłaczając go tym samym dużą ilością zbędnych na początkowych etapach nauki narzędzi. Pomimo to dobrze sprawdza się ono również podczas pracy z większymi projektami, pozwalając na wygodną pracę z wieloma plikami z kodem źródłowym jednocześnie.

Falcon C++ działa w oparciu o kompilator MinGW, oferując przy tym większość najistotniejszych dla programistów funkcji. Znajdziemy wśród nich mechanizm kart do pracy z kilkoma plikami w jednym oknie programu, wbudowany menedżer projektów, a także bardziej oczywiste opcje jak np. numerowanie linii, kolorowanie składni dla C i C++, opcje podpowiedzi i autouzupełniania kodu, szablony kodu oraz wiele innych. Z pomocą Falcon C++ możemy pracować nad prostymi programikami konsolowymi, aplikacjami z interfejsem graficznym oraz statycznymi i dynamicznymi bibliotekami.

Środowisko wyposażono w obsługę pakietów, w tym tzw. devpacki i szablony projektów. Nie zabrakło również wielu opcji konfiguracyjnych, z pomocą których dostosujemy m.in. kolorystykę IDE do własnych preferencji. Falcon C++ pomimo braku polskiej wersji językowej nie powinien nikomu przysporzyć żadnych problemów z obsługą.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
darek719   41 #4 30.10.2015 20:43

darmowy i przejrzysty program.

  #3 02.06.2015 01:25

Polecam http://www.dobreprogramy.pl/Falcon-C,Program,Windows,37950.html wygodniejszy jest dla mnie Falcon C++ od np. Dev C++

  #2 12.12.2012 13:53

W sumie najlepsze IDE jakie do tej pory miałem

kaisuj   11 #1 09.12.2012 20:44

Ja uzywam codeblocksa i jestem z niego bardzo zadowolony.
Jest wieloplatformowy dzieki czemu moge projekty robione w windzie na uczelni cwiczyc w domu na linuxie w tym samym programie i nie musze zmieniac przyzwyczajen co do sposobu formatowania, kompilowania itp.

reklama