Falcon C++ Falcon C++ 3.3.0.0

Strona główna Windows Programowanie Środowiska programistyczne
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Falcon C++ to darmowe zintegrowane środowisko programistyczne IDE dla języków C i C++. Charakteryzuje się ono dużą lekkością i prostotą obsługi, będąc tym samym idealnym narzędziem pracy dla początkujących programistów.

Środowisko rozwijane jest nieustannie od 2010 roku i stanowi bardzo dobrą alternatywę dla popularnego Dev-C++. Skupia ono w sobie jedynie najpotrzebniejsze programiście funkcje, nie przytłaczając go tym samym dużą ilością zbędnych na początkowych etapach nauki narzędzi. Pomimo to dobrze sprawdza się ono również podczas pracy z większymi projektami, pozwalając na wygodną pracę z wieloma plikami z kodem źródłowym jednocześnie.

Falcon C++ działa w oparciu o kompilator MinGW, oferując przy tym większość najistotniejszych dla programistów funkcji. Znajdziemy wśród nich mechanizm kart do pracy z kilkoma plikami w jednym oknie programu, wbudowany menedżer projektów, a także bardziej oczywiste opcje jak np. numerowanie linii, kolorowanie składni dla C i C++, opcje podpowiedzi i autouzupełniania kodu, szablony kodu oraz wiele innych. Z pomocą Falcon C++ możemy pracować nad prostymi programikami konsolowymi, aplikacjami z interfejsem graficznym oraz statycznymi i dynamicznymi bibliotekami.

Środowisko wyposażono w obsługę pakietów, w tym tzw. devpacki i szablony projektów. Nie zabrakło również wielu opcji konfiguracyjnych, z pomocą których dostosujemy m.in. kolorystykę IDE do własnych preferencji. Falcon C++ pomimo braku polskiej wersji językowej nie powinien nikomu przysporzyć żadnych problemów z obsługą.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!