r   e   k   l   a   m   a
reklama

Fall Creators Update: sam przydziel przepustowość łącza aktualizacjom

Strona główna Aktualności

O autorze

Najnowsza wersja systemu Windows 10 określana jako jesienna aktualizacja dla twórców wprowadza interesującą zmianę w sposobie dostarczania kolejnych poprawek w ramach Windows Update. Od teraz użytkownik może sam zadecydować, jaki procent przepustowości łącza może zostać na ten cel poświęcony podczas działania w tle i ile danych może zostać pobranych miesięcznie.

Dotychczas przydział regulowany był automatycznie i miał być dynamicznie dopasowywany do potrzeb innych aplikacji. Jak wiadomo, w praktyce bywało z tym różnie i najczęściej gdy system pobierał większą aktualizację, łącze było wywłaszczane na potrzeby Windows Update, utrudniając płynne korzystanie choćby z przeglądarki.

Dzięki nowej opcji takiego problemu już nie będzie. Przy pomocy suwaka samodzielnie można zdecydować, ile procent zostanie poświęconych aktualizacjom podczas działania Windows Update w tle. Dodatkowo ograniczyć można dane wysyłane do innych komputerów oraz ustalić miesięczny limit, co może się okazać przydatne, jeśli podobny limit nakłada na nas dostawca Internetu i nie chcemy go przekroczyć tylko z powodu aktualizacji.

Opisywane tu ustawienia są jednak nieco ukryte. Aby do nich dotrzeć, konieczne jest uruchomienie systemowych Ustawień, a później wybranie opcji Aktualizacja i zabezpieczenia. Tutaj Opcje zaawansowane, później Optymalizacja dostarczania i wreszcie ponownie Opcje zaawansowane by wprowadzić ustawienia lub Monitorowanie aktywności, jeśli chcemy poznać dotychczasowe dane o zużyciu.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów