r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Fałszywa wtyczka do Firefoksa

Strona główna Aktualności

W sieci pojawił się nowy keylogger instalujący się jako rozszerzenie do przeglądarki Firefox. Koń trojański o nazwie FormSpy podszywa się pod prawdziwe rozszerzenie o nazwie Numberedlinks 0.9 służące do ułatwiania nawigacji bez użycia myszy poprzez numerowanie linków.

FormSpy monitoruje ruch myszki oraz wciskane klawisze, dodatkowo podsłuchiwany jest ruch w komunikatorach, pocztowy i FTP. Zebrane dane są wysyłane na serwer, którego właścicielem jest prawdopodobnie twórca trojana. Złośliwa wtyczka jest rozsyłana w e-mailach, rzekomo wysyłanych przez amerykańską sieć handlową Wal-Mart. Po otwarciu załącznika trojan instaluje się automatycznie w katalogu przeglądarki, przez co omija standardową procedurę pytania użytkownika o zgodę. Podczas instalacji wykorzystywany jest inny trojan, VBS/Psyme, którego działanie opiera się na luce w przeglądarce Internet Explorer.

Jak na razie, nie ma informacji na temat szkód spowodowanych przez nowego trojana, jednak sposób, w jaki się on instaluje jest bardzo niepokojący.

Przy okazji informujemy, że od wczoraj na naszym vortalu dostępna jest nowa wersja Firefoksa o numerze 1.5.0.5. Pobrać ją można w kategorii PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki WWW i klienci poczty e-mail.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.