r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Fałszywe Windows Update

Strona główna Aktualności

O autorze

W sieci zaczęły krążyć listy namawiające użytkowników do aktualizacji systemu poprzez odwiedzenie fałszywej witryny Windows Update. Po otwarciu podanego adresu na komputerze instalowany jest wirus otwierający dostęp do komputera z zewnątrz dający atakującemu możliwość wykorzystywania go w złych celach (takich jak rozsyłanie spamu, wykradanie poufnych informacji lub hostowanie nielegalnych materiałów). Sophos ostrzega więc przed listami z tematem "Urgent Windows Update" lub "Important Windows Update", w których znajduje się link do witryny z koniem trojańskim DSNX-05.

Microsoft wprawdzie wysyła listy o aktualizacjach zabezpieczeń i incydentach związanych z bezpieczeństwem oprogramowania, jednak jedynie do osób, które wyraźnie zadeklarowały chęć ich otrzymywania. Listy takie wysyłane są dopiero po aktualizacji witryny microsoft.com, zatem w przypadku gdy informacji o aktualizacjach nie można znaleźć na witrynie Microsoftu można mieć pewność, że otrzymana wiadomość jest fałszywa.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.