r   e   k   l   a   m   a
reklama

Fałszywe alarmy avasta, są już poprawnione definicje

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Użytkownicy programu antywirusowego avast! z pewnością mogli dzisiaj zauważyć, że generuje on sporo komunikatów o wykryciu złośliwego kodu. Okazuje się, że są to fałszywe alarmy spowodowane błędem w plikach definicji - na szczęście jest już poprawka.

Skala problemu była całkiem duża - do tego stopnia, że forum pomocy technicznej avasta zostało na jakiś czas dosłownie zatkane przez użytkowników szukających wyjasnień. Fałszywe alarmy generowane były podczas pobierania plików, między innymi instalatora Skype i Spybot Search and Destroy. Nasi czytelnicy również zgłaszali nam problemy z pobieraniem plików, komunikaty o trojanie pojawiały się na przykład przy próbie pobrania Bestplayera. Za każdym razem avast! wskazywał, że plik jest zainfekowany trojanem Win32:Delf-MZG.

Na szczęście programiści avasta szybko zareagowali na problemy i wydali poprawione pliki definicji wirusów o numerze 3.12.2009-91203-1. Wszystkim użytkownikom polecamy więc jak najszybsze zaktualizowanie programu i wówczas problem powinien zniknąć.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów