r   e   k   l   a   m   a
reklama

Fałszywi Super Sprzedawcy zatrzymani

Strona główna Aktualności

O autorze

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamywali się na konta "Super Sprzedawców" na aukcjach internetowych i następnie podszywając się pod nich przeprowadzali fikcyjne transakcje.

Mężczyźni przejmowali całą tożsamość: nazwę, adres, opinie, konta oraz hasła dostępu. Dzięki takiej operacji byli nie do odróżnienia od autentycznych sprzedawców. Po przejęciu tożsamości zawierali fikcyjne transakcje internetowe bazując na dotychczasowym zaufaniu internautów do sprzedawców, a wpływy z tych operacji kierowali na własne konta. Klienci nie otrzymywali oczywiście wylicytowanego towaru, podobnie jak prawdziwi sprzedawcy pieniędzy - co najwyżej rujnujące renomę, negatywne komentarze.

Policja ustaliła, że hakerzy podszyli się pod 16 sprzedawców i wyłudzili co najmniej 56.000 zł. Jak informuje Policja, obaj zatrzymani to 24-letni mieszkańcy województwa mazowieckiego, a jeden z z nich jest znanym w środowisku hakerem, który był karany za przestępstwa internetowe. Zostali zatrzymani w kafejce internetowej w Legionowie. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów