Fałszywy crack dla Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

W Sieci pojawiło się pierwsze narzędzie, które oferując złamanie aktywacji w systemie Windows Vista tak na prawdę instaluje w nim konia trojańskiego.

Fałszywy crack nosi nazwę "Windows Vista All Versions Activation 21.11.06" i oferuje obejście mechanizmu aktywacji wszystkich dostępnych wersji Visty. Zamiast tego, instaluje w systemie trojana o nazwie Trojan-PSW.Win32.LdPinch.aze. Nie jest to jedyny sposób, w jaki nieuczciwi użytkownicy mogą trafić na przykrą niespodziankę w postaci niechcianego dodatku do systemu.

Nowy system operacyjny Microsoftu pozwala na łatwe integrowanie aplikacji w obrazie instalacyjnej płyty DVD, dzięki czemu administratorzy w firmach mogą przygotowywać obrazy instalujące z systemem zestaw podstawowych programów. Pojawiły się jednak informacje, że tego mechanizmu używają także osoby przygotowujące pirackie kopie systemu. Vista z niepewnego źródła może być w momencie instalacji na komputerze zarażana przez różnego rodzaju wirusy, trojany i inne szkodliwe programy.

Sposób na uniknięcie takich niespodzianek jest tylko jeden - instalować tylko oryginalny, pochodzący ze sprawdzonego źródła system.

© dobreprogramy
s