Fama Pro 7.4.83

Strona główna Windows Firma Pakiety do prowadzenia firmy
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Fama Pro to przydatne oprogramowanie do wystawiania różnego rodzaju faktur z możliwością zarządzania magazynem oraz prowadzeniem kartotek towarów i kontrahentów.

Program Fama Pro umożliwia wystawianie faktur VAT (w tym również jako pro-forma), faktur seryjnych i zaliczkowych oraz faktury korygujące zakup, sprzedaż, paragony, zamówienia od dostawców i klientów. Użytkownik może samodzielnie modyfikować dokumenty, wpisując nowe stawki VAT, towary i usługi, a także podawać ceny netto lub brutto.

Fama Pro zawiera też niezbędne narzędzia wspomagające drukowanie różnych gotowych dokumentów, faktur, etykiet towarowych, paragonów oraz formularzy przelewów. Współpracuje z najpopularniejszymi drukarkami fiskalnymi – Posnet, Innova, Elzab lub Novitus. Program umożliwia również uzyskiwanie różnych zestawień i raportów zawierających całkowite przychody i rozchody, rozliczenia magazynu, zyski ze sprzedaży w formie kwotowej lub procentowej oraz sprzedaż kontrahenta, towaru lub udziału w sprzedaży.

Program służy również do prowadzenia magazynu (obsługuje do 35 różnych magazynów). Można w nim wystawiać wszelkiego rodzaju dokumenty magazynowe typu PZ, WZ, RW, PW, DD, PP czy MM, a także prowadzić ewidencję ilościowo-wartościową stanów magazynowych. W dodatku umożliwia podłączenia czytnika kodów kreskowych. Ostatnim istotnym elementem programu jest moduł do zarządzania kartotekami kontrahentów i towarów, w których wypisujemy i modyfikujemy informacje o kliencie lub o towarach, wyrobach i innych surowcach w magazynie.

Uwaga!

Program Fama Pro dostępny jest też w innych wersjach – Fama Start, Fama Standard i Fama Multi. Wszystkie te wydania są płatne i mocno ograniczone w porównaniu do Fama Pro. Aplikacja będzie działać jako wersja demonstracyjna przez 30 dni. Po tym okresie należy ją odinstalować z dysku twardego lub zakupić na stronie producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #19 24.01.2018 10:30

Witam :)
Czy jest tu może ktoś, kto z famy przeszedł na "handel i magazyn".?
Z programu jestem zadowolona, niestety Twórcy nie pomyśleli o forum, gdzie użytkownicy mogliby sobie pomagać. A kontakt z nimi jest niestety słabiutki. :(
Chodzi mi o funkcję "znajdź w GUS". Nowego kontrahenta znajduje. Ale jakbym chciała sprawdzić starych? Czy mają jeszcze aktywne firmy, czy są płatnikami VAT ? Przycisk na nich mi nie działa nawet jak usuwam nip i wpisuję od nowa.
Ktoś może pomóc?

Pozdrawiam Jola :))

  #18 31.12.2017 04:04

Z tego, co pamiętam, programista tworzący ten program zginął w wypadku samochodowym kilka lat temu. Nie pozostawił nikomu uprawnień do kierowania firmą i przejęcia programu, stąd te "trudności".
Sądzę, że programy nie będą już rozwijane. Natomiast osoby, które przejęły firmę kontynuują wydawanie programów, niestety na zasadzie subskrypcji (co roku musisz płacić, jeśli chcesz korzystać).

  #17 30.06.2017 15:36

@Mantek4 (niezalogowany): nazwa ok, cena ok, wizualna strona... chyba do zmiany :P

  #16 22.02.2017 14:58

Mi wszystko śmiga, jest ok. Problemów z instalacją nie miałem, a z programem póki co też nie mam. Żonie zainstalowałem bo potrzebowała i jest zadowolona. Mam podobny program http://www.systim.pl przynajmniej w funkcjonalności, więc nie miałem żadnych problemó z ogarnięciem też tego programu. Przejrzyty.

  #15 23.01.2017 14:38

@webxlPL (niezalogowany): Dzięki! Wszystko działa OK.

Yama Jacek   5 #14 18.05.2016 07:27

@webxlP:
Najpierw można ponownie uruchomić komputer - i to powinno wystarczyć.

Autor edytował komentarz w dniu: 18.05.2016 07:27
  #13 16.04.2016 22:14

Gdy pojawia się komunikat o braku idapi32.dll - wystarczy pobrać plik np. stąd http://www.filehelp.pl/dll/idapi32-dll i umieścić w folderze gdzie znajduje się plik uruchamiający aplikacje.

darek719   42 #12 30.10.2015 21:38

dobry program do wystawiania faktur.

Autor edytował komentarz.
Yama Jacek   5 #11 03.03.2015 11:57

@Anonim:
Skorzystaj z kontaktów do przedstawicieli
http://programer.com.pl/Przedstawiciele/Default.aspx

Marek180   1 #10 19.05.2014 14:45

@Anonim (niezalogowany): Bo kupiłeś program w niewłaściwej firmie. Sięgnij do MR_FAKTURY_PRO program jest w jednej firmie od roku 2000 i nie będzie zmieniał właściciela. Pomoc telefoniczna i mailowa jest bezpłatna. Zobacz na stronę http://www.faktury-ok.pl

  #9 03.05.2014 09:29

Program Fama Standard zakupiłem na początku roku. Rozbudowałem bazę produktów, dziś tj. 3-go maja 2014 wchodzę na stronę Programera a tu takie info:

"Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że po 28 lutego 2014r. spółka Programer sp. z o.o. prawdopodobnie nie będzie mogła prowadzić dystrybucji swoich produktów ze względu na brak w spółce osób uprawnionych do dokonywania czynności wobec naszych klientów.

Dlatego wszystkich Państwa, którzy rozważają zakup naszych programów (aktualizacji), a którzy jeszcze tego nie uczynili, prosimy o dokonanie zakupu przed tą datą."

Siedziba firmy została nie zmieniona, natomiast zmieniła się nazwa firmy i strona firmowa gdzie czytam:
"Informujemy, że nie jesteśmy producentem programów FAKTURA, FAMA, EFKA, MAKS, KADRY I PŁACE. Aby przejść na stronę producenta kliknij tutaj.
Potrafimy udzielić pomocy do ww programów - pomoc jest płatna."

I teraz moje pytanie, co z moimi ponad pięcioma stówkami wywalonymi w program? Będę aktualizacje? Obiecano mi je ZA DARMO przez cały rok (do końca 2014) w momencie zakupu programu?
Czy firma
Programer Centrum Sp. z o. o.
Nowotki 15
95-054, Ksawerów
będzie rozbudowywała mój program czy mogę go już wywalić czy ewentualnie przejść na jakiś inny nowy - kompatybilny abym nie musiał przepisywać bazy produktów?
Jaką drukarkę fiskalną mogę dobrać do mojego programu?
No i ta płatna pomoc (20 zł netto za 15 min) - jakbym miał SUBIEKTA a nie FAMA STANDARD!
Przyznam szczerze, że nie wiem co teraz i zaczynam być lekko poirytowany!

Yama Jacek   5 #8 19.02.2014 15:28

@adam82:
Program może odczytywać sprzedaż z kasy, oraz może wysyłać do kasy informacje o produktach Nazwa, PLU, cena, stawka VAT.
Współpracuje z kasami fiskalnymi firmy Elzab (Alfa Jota Eco Delta Mini).

  #7 12.01.2014 23:19

czy program można prowadzic sprzedaz na kasie fiskalnej, farex bursztyn widziałem ze jest wsparcie dla kas.

Yama Jacek   5 #6 02.10.2013 21:33

Witajcie.
Firma Programer ma bogato rozwiniętą sieć przedstawicieli, którzy są gotowi do współpracy.
http://programer.pl/Przedstawiciele/Default.aspx

  #5 07.05.2013 18:42

Zgadzam się z User919. Mam to samo odczucie. Kupiłem ten program i problemy już od aktywacji. Nikt nie odbiera telefonów, nie odpisują na maile - prawie firma "krzak". Aplikacja wygląda ładnie i chodzi stabilnie, ale jak nie daj Boże coś będzie nie tak - pomocy braknie. A te płatne poprawki do zmian w przepisach to już złodziejswto - wątpie abym ponownie płacił za ten program. Jeśli będę musiał go zmienić ze względu na zmiany przepisów to kupie inny. Pozdrawiam.

  #4 29.04.2013 21:19

FAMA to przyzwoity program, ale wciąż można go ulepszayć. Jednak autorzy programu dbają o klienta tylko do chwili sprzedaży, potem się jest zbywanym, problemy i maile są olewane, odpowiedzi - lakoniczne byle zbyć i zmęczyć klienta. Poprawki płatne, a w nich nic wartościowego, człowiek musi je zwykle kupować, ze wzgledu na jakiąś drobną zmianę w przepisach. Poprawek użytkowych prawie wogóle nie wprowadzają, z trudem poprawiają własne niedoróbki.
Rozumiem, że nie każde życzenie klienta musi być spełnione, ale z jedną drobną sprawą, którą mi obiecali bujają się już drugi rok.
Śmierdzi nieróbstwem w tej firmie. Stać mnie na zakup i programu i uaktualnień, ale w tym wypadku nie mam ochoty płacić im dłużej za pracę na odwal. Rozważam przejście z nowym rokiem do innego programu.

  #3 09.12.2012 00:23

A wystarczy uruchomić w kontekście administratora (uruchom jako administrator z prawego myszy) i działa jak burza :)

  #2 02.12.2012 10:28

Piotr, zainstaluj directa

  #1 21.06.2012 16:51

Chciałem przetestować, lecz na win 7 nie działa, przynajmniej na wersji 64 bit. Instaluje się lecz po próbie uruchomienia wyskakuje komunikat: "Nie można uruchomić programu... nie znaleziono IDAPI32.dll..." Nie próbuję nawet uruchamiać w trybie zgodności, bo to nie o to chodzi by się cofać w systemach. Trochę żałuję, bo po zapoznaniu się na stronie producenta z opisem, program wydał mi się skrojony na moje potrzeby i do tego naprawdę konkurencyjna cena.