Fani Hearthstone: Heroes of Warcraft od dziś mogą zwiedzać Czarną Górę

Strona główna Aktualności

O autorze

Hearthstone: Heroes of Warcraft czyli kolekcjonerska gra karciana od Blizzarda doczekała się dziś premiery drugiego fabularnego dodatku. „Czarna Góra” nawiązuje do jednego z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Azeroth, a zarazem kultowych instancji w World of Warcraft.

Konstrukcja dodatku przypomina poprzednią przygodę czyli Klątwę Naxxramas. Znajdziemy w nim 5 skrzydeł, w których czeka na nas łącznie 17 bossów. Po ich pokonaniu oraz wykonaniu zadań klasowych możemy liczyć na 31 nowe kart, w tym 9 klasowych. W dużej mierze opierają się one na synergii ze smokami. Dodatkowo przechodząc całość w trybie heroicznym uzyskamy specjalny rewers. Zawiedzeni będą gracze liczący na darmowe pierwsze skrzydło. Tym razem Blizzard nie zdecydował się na taki gest.

Ceny nie należą do niskich. Odblokowanie jednego to kosz 5,99 euro albo 700 złota. W przypadku płatnością gotówką zestaw brakujących skrzydeł kosztuje taniej niż zakup każdego pojedynczo. Tu warto wspomnieć, że cena różni się w zależności o systemu i urządzenia. Najmniej korzystnie w przypadku zakupu za gotówkę wypada edycja dla iPadów.

To jednak nie koniec nowości. Do gry dodano nowe zadanie dzienne. Do już obecnych nagród w postaci 40, 60 i 100 sztuk złota dołączyło kolejne. Za obejrzenie zwycięskiej walki naszego znajomego otrzymamy darmowy zestaw kart eksperckich. Podobnie jak inne zadania, tak i te pojawia się losowo. Tradycyjnie wraz z dodatkiem otrzymujemy także nową planszę. Prawdopodobnie śladami Klątwy Naxxramas za jakiś czas trafi ona do normalnej rotacji.

Hearthstone niedawno obchodził swoje pierwsze urodziny. W tym czasie gra doczekała się jednego dadatku fabularnego, jednego rozszerzenia skupiającego się na kartach, trybu obserwatora, wersji na komputery PC z systemem Windows i OS X oraz tablety z iOS i Androidem. W styczniu Blizzard poinformowała o 25 milionach kont. Oczywiście nie jest to liczba aktywnych graczy, ale i tak robi wrażenie. Zbliżająca się premiera wersji na smartfony może pomóc polepszyć ten wynik. Hearthstone: Heroes of Warcraft w wersji na komputery PC oraz tablety z systemem iOS i Android znajdziecie w naszej bazie oprogramowania. Przygodę „Czarna Góra” możecie zakupić z poziomu gry. Dziś otwarto jedynie pierwsze skrzydło, kolejne będą odblokowywane co tydzień.

© dobreprogramy
s