Far Manager 3.0 Build 5254

Strona główna Windows Akcesoria Menedżery plików
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Far Manager jest interesującym, dostępnym zupełnie za darmo menadżerem plików uruchamiającym się z wiersza poleceń i wizualnie bardzo przypominającym legendarnego Norton Commandera z czasów kiedy prym wiódł system MS-DOS.

Poza łudzącym podobieństwem Far Manager oferuje w zasadzie wszystko to, co jego wielki poprzednik, ale ze wsparciem dla wielu współczesnych udogodnień, takich jak chociażby możliwość obsługi programu za pomocą myszki. Jak na menadżera plików przystało możemy za jego pomocą swobodnie i w prosty sposób organizować zebrane na komputerze pliki i foldery: zmieniać nazwy, kopiować, edytować. Znajdziemy w programie także funkcje wyszukiwania, drukowania, integrację z powłoką systemową Shell i nie tylko.

Far Manager to jednak nie tylko funkcjonalny menadżer plików oraz okazja do wspominania czasów minionych. Program posiada możliwość instalowania wtyczek rozszerzających możliwości aplikacji. Wśród obecnie dostępnych pluginów wymienić warto chociażby Hex Editor, przeglądarkę wydarzeń systemowych, dodanie obsługi protokołu FTP i wiele, wiele innych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

potrafi kopiować dowiązania symboliczne; stabilność i szybkość pracy; wtyczki i rozszerzenia
brak tzw. kopiowania w tle i zakładek katalogów
ocena użytkownika

Wart polecenia darmowy menadżer plików, godny następca Nortrona Commandera dla Windows. Kiedyś testowałem wiele programów tego typu i Far Manager zawsze spełniał moje oczekiwania. W mojej opinii program bardzo przyda się bardziej zaawansowanym użytkownikom podczas różnych tzw. okazjonalnych prac serwisowych, gdyż jest wygodny w obsłudze oraz potrafi przenosić i kopiować dowiązania symboliczne [..itp], a inne programy tego typu (np. popularny Total Commander) mają często z tym problem.

04.08.2016 13:34 | Recenzja do wersji 3.0 Build 4700

Komentarze

0 nowych
Anocs   5 #4 07.08.2017 12:25

@stary DOS-owiec (niezalogowany): Jest to problem Windowsa a nie FAR'a. Widoczność mapowanych dysków jest związana z konkretnym "security context" Windowsa - użytkownika na jakim zostały mapowane dyski a na jakim działa FAR.
Tu opis problemu:
https://superuser.com/questions/199387/elevated-command-line-prompt-cant-access-...
https://superuser.com/questions/690287/command-prompt-in-administrator-mode-does...

  #3 28.07.2016 09:29

Czy tylko ja tak mam, że Far nie widzi zmapowanych dysków sieciowych w W10 x64? W W7 widział.

  #2 21.03.2016 20:59

@Bianka Kamarov (niezalogowany): No i cała masa przydatnych wtyczek. Choć czasem aktualizacja FARa potrafi zabić wtyczkę.

  #1 21.02.2016 16:23

No, wreszcie ktoś wskrzesił stare, dobre rozwiązanie! Niema to jak powrócić do lat 80-tych i poszperać w Nortonie Comanderze. Współczesna wersja jest świetna, to trzeba przyznać. Długie nazwy obsługuje jak należy, nie wiesza się, do tego dodali protokół FTP, obsługuje też współczesne polecenia z dosa(jak np. start, shutdown itp), podświetla typy plików, no jednym słowem super. Aż chce się napisać taskkill -f -im explorer.exe -t i pracować w samym NC. Polecam!