Stara miłość nie rdzewieje, czyli dawne środowisko graficzne w nowej odsłonie

Efekciarskie, nieprzejrzyste tudzież zestawiane z najcięższymi środowiskami graficznymi, lecz funkcjonalne i cieszące oko niczym świąteczna choinka. Crash wpisany w kanon działania, jednakże z częstotliwością występowania zależną od implementacji. Nie szkodzi, mamy rozwiązanie: bezzwłoczny auto-restart środowiska i można gnać dalej - „Opracowaliśmy antybiotyk w wersji cyfrowej - teraz już żaden crash nie jest straszny” ;-) Dorzućmy następną atrakcje, mianowicie pstrokaty niebieski cień aktywnego okna w co poniektórych odmianach. Przez pryzmat właśnie takich cech postrzegałem czwartą odsłonę KDE.

Zrozumieć Ubuntu, czyli ułatwiamy życie nowym użytkownikom

Od lat nierzadko zdarza mi się czytać komentarze oraz opinie osób, które dopiero co zainstalowały Ubuntu, Minta czy po prostu ogółem Linuksa na swoim sprzęcie. Zainstalowały po to, aby zaraz pozbyć się tegoż tworu ze swojego sprzętu na rzecz poprzedniego systemu do którego są tak przywiązani. W głębi siebie wiedzieli, że moment po instalacji powrócą na swoje stare systemowe podwórko, a instalując inny system chcieli się w tym tylko utwierdzić.

Z dziecięcej perspektywy: alternatywy dla Windowsa 15 lat temu

Alternatywa jest tu opisywana przez autora z punktu widzenia dziecka, a więc m.in. w kontekście gier, nie tylko tych komputerowych.

Tuż przed poznaniem nieznanego

Rok 2000. Rozpoczęły się czasy w których internet zapoczątkował ostrzejszą ekspansję w domach. Do mojego i wielu innych budynków mieszkalnych jeszcze nie zawitał, ale jako dziecko nie dostrzegałem takiej potrzeby. Już bez internetu komputer był wtedy bardzo ciekawym zjawiskiem tudzież poświęcano mu długie godziny. Kojarzę jednak krótkotrwałą jego obecność w swym domu.

Najlepsza gra na świecie, która może zmienić Twoje życie

W życiu jak wiemy, aby w ogóle zacząć osiągać swoje cele, potrzebne są zapasy motywacji, wiary i samodyscyplina. Gdy jednego, dwóch z nich albo co gorsza - wszystkich, brakuje, prawdopodobnie nie osiągniemy celu.

Co jednak z samymi celami? Statystycznie zdecydowana większość ludzi nie ma sprecyzowanych celów, a mało kto dostrzega to, jak ich dokładne ustalenie i spisanie jest ważne.

Wybierz swoją życiową grę, ponad grę wirtualną

Całkiem spora część ludzi woli sobie dać narzucić jakieś cele wirtualne, pochodzące np. z gier komputerowych.