Fedora 11 już jest!

Strona główna Aktualności

O autorze

Światło dzienne ujrzało właśnie stabilne wydanie jedenastej wersji dystrybucji Fedora. W stosunku do wcześniejszych planów została odłożona o tydzień.

Tak jak już wspominaliśmy, jedną z najistotniejszych zmian w nowej wersji są dwa nowe systemy plików - ext4 oraz Btrfs, z czego pierwszy stanowi domyślny wybór w trakcie instalacji. Miłośników wirtualizacji ucieszy możliwość obowiązkowej kontroli dostępu do maszyny wirtualnej, przypisywania urządzeń PCI oraz aktualizacja hypervisora Xen.

Fedora 11 oferuje środowiska graficzne KDE 4.2.3 oraz GNOME 2.26 z nowym panelem kontroli dźwięku. Pojawiła się możliwość instalacji oprogramowania w oparciu o wymagania systemowe. W skład systemu wchodzi też środowisko NetBeans 6.5, system kontroli wersji Git oraz mingw32 umożliwiający kompilację programów dla Windows pod Linuksem.

Więcej informacji na temat nowej Fedory i lista serwerów lustrzanych znajduje się na stronie twórców. W trakcie pisania tej informacji przeżywała ona problemy związane z dużym zainteresowaniem.

© dobreprogramy

Komentarze