Fedora 13 beta udostępniona

Strona główna Aktualności

O autorze

Udostępniono betę linuksowej dystrybucji Fedora 13. Od tego momentu poprawiane będą tylko krytyczne błędy. Wersja finalna pojawi się już w połowie maja.

Ciekawą nowością wprowadzaną przez nową Fedorę jest automatyczna instalacja sterowników drukarek, wykorzystywany jest w tym celu RPM oraz PackageKit. Domyślnie instalowane są takie aplikacje jak menedżer zdjęć Shotwell, oprogramowanie do wykonywania kopii zapasowych Deja-dup, klient sieci Twitter i Identi.ca o nazwie Pino a także program skanujący Simple Scan. Ulepszony został NetworkManager w zakresie konfiguracji łącz szerokopasmowych i Bluetooth, rozszerzono możliwość konfiguracji z wiersza polecenia. Dodano funkcję zarządzania kolorami aby wyglądały one podobnie na monitorze oraz wydrukach. Wprowadzono obsługę nowych modeli iPoda, iPoda Touch oraz iPhone'a. Pojawiła się eksperymentalna obsługa grafiki 3D z wykorzystaniem sterownika Nouveau dla kart Nvidii. Ulepszono obsługę złącza DisplayPort. Pojawił się też eksperymentalny interfejs do zarządzania użytkownikami. Wprowadzono także usprawnienia dla administratorów i programistów.

Obrazy bety Fedory 13 można pobrać z naszego vortalu z działu SYSTEMY -> Linux.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu