r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Fedora 14 Alpha wydana

Strona główna Aktualności

Jest już dostępna Fedora 14 Alpha - testowa wersja cenionej przez użytkowników dystrybucji Linuksa.

Fedora 14 Alpha bazuje na jądrze 2.6.35 i środowisku graficznym KDE 4.5. Wśród nowości wprowadzonych do tego wydania warto wymienić udoskonalony menadżer sesji i systemu oraz moduł przyspieszający kompresję i dekompresję plików JPEG. Fedora 14 oddaje w ręce deweloperów język programowania D łączący zalety C/C++ i nowoczesnych języków takich jak Ruby czy Python - w systemie znajdziemy stosowny kompilator oraz niezbędne biblioteki. Programiści mogą także korzystać z takich narzędzi jak NetBeans 6.9, Eclipse "Helios" oraz Perl 6 ze wsparciem dla Rakudo. Fedora 14 Alpha oferuje ponadto wsparcie dla SCAP oraz lepiej radzi sobie z systemami plików Brtfs i XFS. Dystrybucja zawiera także nowe lub uaktualnione sterowniki dla wybranych urządzeń. W systemie znajdziemy ponadto ulepszony debugger gpd oferujący między innymi nowe funkcje indeksowania oraz polecenia przydatne przy wyszukiwaniu i likwidowaniu wycieków pamięci w programach i bibliotekach.

Obrazy płyt instalacyjnych Fedora 14 Alpha można pobrać pobrać z naszego vortalu z działu SYSTEMY -> Linux. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać potencjalnie niestabilnie. Finalna wersja Fedory 14 ma zostać udostępniona na początku listopada.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.