r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Fedora 16 Alpha wydana

Strona główna Aktualności

Jest już dostępna pierwsza alpha systemu operacyjnego Fedora 16.

Twórcy dystrybucji podkreślają, że mimo statusu alpha, Fedora 16 zawiera już niemal wszystkie nowinki, jakie trafią do finalnej wersji systemu. A jest ich sporo - Fedora 16 została wyposażona w nowy boot-loader Grub2, który posiada duże możliwości konfiguracji i obsługuje partycje LVM2 i LUKS. Użytkownicy mogą wybierać między dwoma podstawowymi środowiskami graficznymi - KDE 4.7 i GNOME 3.1. Twórcy zdecydowali się ponadto na usunięcie z dystrybucji warstwy HAL (Hardware Abstraction Layer), co zaowocowało przyspieszeniem uruchamia systemu i wybranych programów. Poprawiono także obsługę wirtualizacji i rozwiązań opartych na cloud computing oraz przywrócono wsparcie dla Xen. Ponadto w systemie znajdziemy Chrony NTP - moduł odpowiedzialny za dokładność zegara systemowego - który jest lepszy od dotyczas stosowanych rozwiązań. Fedora 16 Alpha bazuje na kernelu 3.0. Finalna wersja systemu zostanie wydana prawdopodobnie 1 listopada.

Obraz płyty instalacyjnej Fedora 16 Alpha można pobrać ze strony projektu. Jest to oczywiście wydanie testowe i może działać niestabilnie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.