reklama

Fedora 7 Test 2

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj ukazała się druga wersja testowa kolejnego wydania popularnej dystrybucji Fedora. Twórcy przewidują wydanie jeszcze dwóch testów, a w okolicach 24 maja ma pojawić się stabilne wydanie.

Najświeższa testowa Fedora nie posiada już rozdziału repozytoriów oprogramowania na Core i Extras, od teraz pełna nazwa dystrybucji to Fedora. Docelowo mają być dostępne trzy warianty systemu: Prime zawierający standardowy zestaw aplikacji do pracy na desktopie i jako serwer, drugi to wariant z KDE jako domyślne środowisko graficzne oraz Everything, który będzie zawierać wszystkie możliwe pakiety. Aktualny test jest dostępny tylko jako Prime.

W nowej Fedorze znajdziemy między innymi GNOME w najnowszej testowej wersji 2.17.91 z dodatkowym apletem do szybkiego przełączania użytkowników i nowym zestawem ikon, jądro 2.6.21rc1. i odświeżone narzędzia do administracji systemem.

Prócz standardowo instalowanego na dysku Prime (1 DVD - 2,9 GB), Fedora jest teraz dostępna jako LiveCD, które dodatkowo posiada możliwość instalacji na dysku przy użyciu tego samego instalatora co wersja Prime (Anaconda).

Szczegóły na temat wydania Fedora 7 Test 2 na stronie twórców. Obrazy instalacyjnej płyty DVD i LiveCD można pobrać z oficjalnych mirrorów. Test 2 nosi wewnętrzny numer wersji 6.91.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama