reklama

Fedora 7 już jest!

Strona główna Aktualności

O autorze

Światło dzienne ujrzało właśnie stabilne wydanie siódmej wersji dystrybucji Fedora. W stosunku do wcześniejszych planów premiera została opóźniona o tydzień.

Tak jak już wspominaliśmy, jedną z najistotniejszych zmian w nowej wersji jest połączenie edycji Core i Extras, dzięki temu możliwe było uporządkowanie struktury pakietów. Prócz tego zmieniły się nośniki instalacyjne, dostępne są teraz płyty LiveCD z KDE lub GNOME, zwykłe CD instalacyjne oraz zestawy płyt DVD zawierające wszystkie dostępne pakiety.

Fedora 7 oferuje środowiska GNOME 2.18 i KDE 3.5.6 z szybkim przełączaniem użytkowników i ulepszonym wsparciem dla różnych języków użytkownika. Pojawiło się nowe narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem zabezpieczeń SELinux, narzędzia do zarządzania pakietami pracują znacznie szybciej, a jądro wspiera technologie wirtualizacji.

Więcej informacji na temat nowej Fedory i lista serwerów zwierciadlanych znajdują się na stronie twórców. W trakcie pisania tej informacji przeżywała ona problemy związane z dużym zainteresowaniem.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama