Fedora Core 6 Live-Spins

Strona główna Aktualności

O autorze

Tuż po wczorajszej premierze Fedora Core w wersji szóstej ukazało się zaktualizowane wydanie Fedora Core Live-Spin, czyli zestawu czterech systemów typu LiveCD bazujących na tej dystrybucji.

W ramach projektu stworzono trzy wersje mieszczące się na CD, oraz jedną na DVD. Na dwóch pierwszych znajdziemy środowiska graficzne GNOME 2.16 lub KDE 3.5.4 wraz z zestawem przydatnych aplikacji: Firefox, Thunderbird, Openoffice i X-Chat. Trzecia wersja to wydanie serwerowe, na którym zainstalowano serwer WWW Apache w wersji 2.2.3, bazę danych MySQL 5.0.22 i obsługę języków PHP 5.1.6 i Pythona 2.4.3. Wydanie na DVD zawiera środowiska GNOME i KDE wraz z większością powiązanych aplikacji, środowisko XFCE4 i mnóstwo pakietów z repozytorium Fedora Extras.

Płyty LiveCD udostępniane w ramach Fedora Core Live-Spin są świetnym sposobem na szybkie zapoznanie się z możliwościami nowej Fedory, dzięki nim możemy na przykład sprawdzić, czy w pełni obsłuży ona posiadany przez nas sprzęt. Obrazy płyt CD i DVD można pobrać tylko za pomocą Torrenta

© dobreprogramy
s