Fedora Core 6 już niedługo

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się trzecia testowa wersja rozwijanej przy współpracy z Red Hatem dystrybucji Fedora Core 6. Jest to ostatnia wersja testowa przed oficjalnym stabilnym wydaniem, które światło dzienne ma ujrzeć 11 października.

Fedora Core 6 Test 3 (oficjalna wersja 5.92) jest wciąż niestabilnym wydaniem, polecanym tylko dla profesjonalistów, ale prezentuje już środowisko zbliżone do tego, czego spodziewać się można po stabilnej wersji. Od wydania trzeciego testu programiści skupią się już tylko na poprawianiu ewentualnych błędów. W nowej Fedorze znajdziemy między innymi środowisko graficzne GNOME w nowej wersji 2.16, KDE 3.5.3, poprawiony wygląd systemu i zaawansowane efekty graficzne dzięki wykorzystaniu menedżera okien Compiz i technologii AIGLX.

Instalator pozwoli na pobieranie pakietów z wielu repozytoriów, a podczas pracy systemu użytkownik będzie na bieżąco powiadamiany o dostępnych aktualizacjach. System będzie posiadał także zintegrowaną technologię wirtualizacyjną Xen i system bezpieczeństwa SELinux. Poprawiono wykrywanie monitorów i zaktualizowano narzędzie do instalacji drukarek.

Szczegółowa lista zmian opublikowana została na liście mailingowej twórców, a obrazy płyt instalacyjnych dostępne są na oficjalnych mirrorach (w tej chwili jeszcze nie wszystkie serwery posiadają nową wersję), w katalogu test/5.92.

© dobreprogramy
s