Fedora 6 Live CD

Strona główna Aktualności

O autorze

Po 3 tygodniach testów i poprawiania błędów w dystrybucji Fedora 6 uruchamianej bezpośrednio z płyty CD pojawiła się w końcu stabilna, a zarazem pierwsza oficjalna wersja Fedora 6 Live CD.

Wydanie bazuje na paczkach znajdujących się w systemie Fedora Core 6 znanego pod nazwą kodową jako "Zod" i dodatkowych kolekcjach pakietów. Na płycie znajdziemy miedzy innymi Linux 2.6.18, GNOME 2.16, GStreamer 0.10 , X.Org 7.1, AIGLX i Compiz przeznaczone do wyświetlania efektów 3D na pulpicie oraz wiele aplikacji w tym Beagle, F-Spot, Evolution, Firefox czy Ekiga. Szczegółowa lista zmian i zawartość LiveCD dostępna jest w oficjalnym ogłoszeniu.

Najnowszą wersję obrazu płyty (683 MB) Fedora 6 "Zod" Live CD można pobrać za pośrednictwem sieci BitTorrent oraz bezpośrednio z serwera firmy Red Hat. Płyty LiveCD udostępniane w ramach Fedora Core są świetnym sposobem na szybkie zapoznanie się z możliwościami nowej Fedory, dzięki nim możemy na przykład sprawdzić, czy w pełni obsłuży ona posiadany przez nas sprzęt.

© dobreprogramy
s