Fedora 9 Release Candidate 1

Strona główna Aktualności

O autorze

Mimo, że premiera Fedora 9 planowana jest na 13 maja już dzisiaj wszyscy zainteresowani mogą pobrać stabilną wersję dystrybucji z serwerów lustrzanych.

Sulphur, bo tak brzmi nazwa kodowa dziewiątej wersji systemu, wyposażony jest w dwa środowiska graficzne - GNOME w wersji 2.22 ze specjalnym apletem zegara oraz KDE 4 z przeportowanym systemem paczek, tak aby aplikacje napisane pod starsze wersje tego środowiska, działały także w miarę sprawnie z wersją 4. W Fedora 9 znajdziemy ponadto nowy menedżer pakietów PackageKit i przeglądarkę internetową Mozilla Firefox 3 w wersji beta. Więcej informacji na temat systemu znaleźć można na stronie projektu, do której odsyłamy wszystkich zainteresowanych.

Najnowszą wersję systemu Fedora 9 można pobrać z serwerów producenta w postaci obrazu ISO płyty DVD lub pojedynczych paczek. Edycja LiveCD dystrybucji powinna ukazać się w najbliższym czasie.


Aktualizacja, 08.05.2008 19:50

Po konsultacji z Panem Pawłem Sadowskim, ambasadorem Fedory w Polsce, udało nam się niestety potwierdzić informacje dotyczące "stabilnej" wersji systemu. Wygląda na to, że omyłkowo obraz ISO wersji RC znalazł się na kilku mirrorach w katalogu, w którym powinna być wersja stabilna. Trudno wyjaśnić w tej chwili dlaczego tak się stało, niemniej jednak będziemy kontrolować sprawę na bieżąco.

© dobreprogramy