r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Feedly już w pełni samodzielny

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Przekształcenie zwykłego czytnika w rozbudowaną platformę to kamień milowy w rozwoju Feedlyogłosili na stronie internetowej twórcy popularnego czytnika RSS. Chmura Feedly, która wystartowała już oficjalnie na całym świecie, będzie stanowić zaplecze zarówno dla podstawowej aplikacji, jak i szeregu innych, wykorzystujących udostępnione API. Jej twórcy chwalą się, że chęć współpracy wyraziło ponad dwustu programistów, którzy chcą zintegrować swoje aplikacje z Feedly. Na razie pełną zgodność oferuje dziewięć z nich: IFTTT, Sprout Social, Nextgen Reader, gNewsReader (zarówno w wersji dla BlackBerry 10, jak i Symbiana / MeeGo), Press, gReader, Newsify, Pure News Widget oraz Meneré.

Twórcy Feedly skupili się nie tylko na uruchomieniu platformy, ale również dopracowaniu własnej aplikacji. W efekcie powstała jej samodzielna, webowa wersja, która do działania nie potrzebuje instalacji żadnych wtyczek. Jednak choć przedstawiciele firmy zapewniają, że współpracuje ona ze wszystkimi popularnymi przeglądarkami (włącznie z Operą i Internet Explorerem), rzeczywistość nie jest tak różowa — kłopot z uruchomieniem Feedly mają użytkownicy starszych wersji IE, Opery oraz mobilnych przeglądarek. Na razie więc wygląda na to, że na dostęp z każdego urządzenia podłączonego do Internetu trzeba jeszcze zaczekać.

Mimo drobnych potknięć, internauci zdają się doceniać wysiłek programistów. Od momentu ogłoszenia decyzji o zamknięciu Czytnika Google, liczba użytkowników Feedly wzrosła z 4 do 12 mln, a cała platforma przetwarza już ponad 25 mln subskrybowanych kanałów RSS.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.