Fennec Alpha 1 dla Windows Mobile wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Mozilla wydała pierwszą alfę mobilnej wersji przeglądarki Fennec przeznaczonej na urządzenia przenośne z systemem Windows Mobile 6.

Wydana wersja Alpha 1 (czyli wcześniejsza niż beta) jest jeszcze niestabilną edycją służącą raczej do testów i demonstracji niektórych funkcji, które znajdą się w finalnej wersji. Mozilla szuka chętnych do pomocy w pracach nad mobilną przeglądarką. W stosunku do lutowej wersji pre-alpha teraz Fennec lepiej radzi sobie z zarządzaniem pamięcią, a wszystkie kontrolki oparte są w całości na CSS, co ułatwia dopasowanie interfejsu do różnych rozdzielczości ekranu. Najnowsza wersja obsługuje także rozszerzenia.

Fennec Alpha 1 stworzony został z myślą o HTC Touch Pro, obsługa kolejnych urządzeń pojawi się oczywiście w następnych wydaniach. Na razie Mozilla nie zaleca korzystania z Fenneca na co dzień, a to z powodu kiepskiej póki co wydajności wersji alfa przeglądarki. Ci, którzy nie mogą lub nie chcą zainstalować alfy na swoim urządzeniu mogą obejrzeć demonstrację wideo przygotowaną przez Mozillę.

© dobreprogramy

Komentarze