reklama

Ferro CCTV 3.6.2

Strona główna Windows Multimedia Inne programy multimedialne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Program do monitoringu pomieszczeń i terenów otwartych polskiej firmy FERRO Software.

W połączeniu z kamerami (USB lub podłączanymi za pośrednictwem kart telewizyjnych i video), umożliwia stworzenie w pełni profesjonalnego systemu monitoringowego. Jest idealnym rozwiązaniem dla sklepów, stacji benzynowych, magazynów, a także prywatnych posesji. Ferro CCTV potrafi nagrywać obraz video z prędkością od 1 do 25 klatek/sekundę przez co może być stosowany do rejestracji obiektów statycznych jak i ruchomych. W programie można stosować popularne kodeki DivX, co w połączeniu z detekcją ruchu i nagrywaniem poklatkowym, daje możliwość przechowywania na dysku komputera wielu miesięcy nagrań. Program umożliwia również rejestrowanie dźwięku.

Ferro CCTV eliminuje niedogodności jakie można napotkać podczas wykorzystywania tradycyjnego magnetowidu poklatkowego (wysoka cena, konieczność częstej zmiany kaset, długi czas dostępu do nagranych sesji). Funkcja Zoom, niespotykana w tradycyjnych systemach telewizji przemysłowej, pozwala na dokładne obejrzenie wybranych fragmentów obrazu. System monitoringu zbudowany w oparciu o Ferro CCTV ze względu na niskie koszty, łatwą obsługę i opcje automatycznego zapisu nadaje się do zastosowania nawet w niewielkich firmach.

W skład programu wchodzą dwa moduły: Ferro CCTV Nagrywarka - umożliwiający rejestrację obrazu z dowolnego rodzaju kamery i zapis materiału wideo na dysku komputera oraz Ferro CCTV Odtwarzacz - służący do przeglądania nagranych zdarzeń.

GŁÓWNE FUNKCJE I ZALETY PROGRAMU

Ferro CCTV - Nagrywarka

Ferro CCTV - Nagrywarka umożliwia podgląd obrazu z kamery na ekranie monitora oraz nagrywanie obrazu wideo na dysku komputera. Podgląd z kamery może być wyświetlony "w oknie" lub "na pełnym ekranie". Program wymaga, aby w komputerze zainstalowana była kamera USB, karta telewizyjna lub inne urządzenie przechwytujące. Do takiego urządzenia podłącza się kamerę, która umożliwi monitorowanie wybranego pomieszczenia lub terenu otwartego.

Program zapisuje kolorowy materiał wideo w formacie AVI, który można odtwarzać zarówno programem Ferro CCTV - Odtwarzacz jak i każdym innym programem odtwarzającym pliki multimedialne, takim jak np. Windows Media Player. Zapisywany strumień może być kompresowany "w locie" za pomocą dostępnych w systemie kodeków, np.: DivX, MPEG-4... przez co zajmie znacznie mniej miejsca na dysku. W programie można ustawić szybkość nagrywania w zakresie 0,1 klatki/sek. do 30 klatek/sek. oraz wymiary nagrywanego materiału.

W programie są opcje pozwalające na bez obsługowe użytkowanie programu. Wybranie opcji "Uruchamiaj przy starcie systemu" spowoduje automatyczne uruchomienie programu po zaniku zasilania lub restarcie komputera. W połączeniu z opcja "Włącz nagrywanie po uruchomieniu programu" system CCTV nie wymaga żadnych czynności uruchomieniowych przy włączaniu komputera - nagrywanie włączy się automatycznie.

Przy ustawieniu szybkości nagrywania na 1 kl./sek., wymiarach obrazu 320x240 (jakość VHS) i kompresji DivX program umożliwi przechowywanie na dysku o pojemności 20 GB kilku miesięcy nagrań. Czas ten może być jeszcze dłuższy jeśli włączona zostanie opcja detekcji ruchu (Motion Detection). W takim wypadku zapis jest wykonywany tylko w trakcie poruszania się obiektu w kadrze kamery.

Ferro CCTV - Odtwarzacz

Ferro CCTV - Odtwarzacz służy do odtwarzania zarejestrowanego wcześniej materiału. Oprócz typowych możliwości, takich jak oglądanie "w oknie" i "na pełnym ekranie", program posiada unikalną funkcję płynnego powiększania fragmentów obrazu (Zoom), która pozwala przyjrzeć się dokładniej wybranym obszarom planu.

Kolejną funkcją umożliwiającą dokładne obejrzenie zarejestrowanego materiału jest "Szybkość odtwarzania". Dzięki niej można przy ustawieniu szybkości na 16x bardzo szybko przeglądać godziny nagrań lub przy ustawieniu szybkości na mniejszą niż 1x oglądać dokładnie wybrane sekwencje.

Odnalezienie właściwego fragmentu nagrania jest bardzo proste ponieważ nazwy wszystkich nagranych plików mają postać: rok _ miesiąc _ dzień_ cctv _ godzina _ minuta _ sekunda. Wystarczy w programie Ferro CCTV - Odtwarzacz wybrać interesujący nas plik, a następnie przewinąć materiał do miejsca, które chcemy obejrzeć.

Dodatkową pomocą jest funkcja umożliwiająca automatyczne odnalezienie nagrania z danego okresu. Wystarczy wprowadzić datę i godzinę a program sam odszuka na dysku właściwy plik, załaduje go i przewinie w odpowiednie miejsce z dokładnością do jednej sekundy.

Wymagania systemowe

  1. Procesor Intel Pentium 150 MHz (lub szybszy)
  2. Pamięć 32 MB RAM
  3. System operacyjny MS Windows 95/98/Me/2000/XP
  4. Biblioteki DirectX 8 lub nowsze
  5. Dla nagrywania urządzenie przechwytujące (np.: karta telewizyjna, karta wideo, kamera USB)
  6. Zalecany kompresor wideo DivX 5

Ograniczenia wersji testowej

Program jest darmowy do zastosowań niekomercyjnych przy ograniczeniu do 1 kamery (nie ma już ograniczeń czasowych).

Uwaga!

  1. Kompresory (kodeki) video można znaleźć na stronie producenta lub w dziale PROGRAMY -> Rozszerzenia multimedialne i kodeki
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
reklama

Komentarze

0 nowych
  #28 19.12.2017 17:13

@Computer Master (niezalogowany): skoro taki dobry to dlaczego nie działa z wieloma kamerami IP twierdząc ze jest błędny login lub hasło mimo ze jest dobry? iSpy umie podłączyć sie do tych kamer które nie działają z ferro

  #27 14.12.2015 18:00

@Computer Master (niezalogowany): Płacić za takie programiki to głupota ale tylko dla domu. Wystarczy wykorzystać darmowe pro. przechwytujące z pulpitu. Nikt nie ma prawa blokować wam nagrywanie z waszego prywatnego PULPITU. Jeśli jakaś firma robi to ( blokuje adres IP ) zgłoście to Policji !. Warunek; musisz mieć Legalny System i program przechwytujący z Pulpitu. -)

  #26 20.02.2014 16:28

Kolega sam nie miał do czynienie z profesjonalistami. Kolega jest zwykłym amatorem internetowym. Ferro CCTV to bardzo dobry program.

  #25 26.12.2012 09:09

Opis tego programu napisał ktoś, kto miał do czynienia z CCTV ponad 5 lat temu. Obecnie rejestratory (może nie najtańsze) pod każdym względem przebijają ten program (także cenowym).

  #24 16.05.2012 16:59

to jest do monitorowania a nie do sprawdzenia kamerki internetowej

  #23 15.01.2012 09:46

Do Sophie71 - też mam wbudowaną kamerkę w lapie i nic nie widać. Możesz zdradzić, co zrobiłeś, że zaczęło działać?

  #22 16.12.2011 06:10

error adding record a takie cudo mi wyskakuje po miesiącu użytkowania --- reinstalacja nie pomaga może ktoś pomóc mam tak już na dwóch kompach

  #21 31.10.2011 00:42

kupił bym od Ciebie taką gazetkę !!

  #20 23.09.2011 15:32

KOMPUTER ŚWIAT EKSPERT 03/2011. Powinien jeszce być w kioskach. Opcja Full z licencją na 5 kamer! Pozdrawiam i życzę udanych zakupów. Warunkiem oryginalności jest posiadanie oryginalnej gazetki i płyty dvd. W późniejszym czasie wystawię na allegro dwie gazetki, gdyby się komuś nie udało kupić. Pozdrawiam

  #19 08.09.2010 11:40

Hejka! A może wiecie coś o podobnym programie który jest w pełnej wersji bez wykupowania licencji? Proszę o odpowiedź na forum lub na e-maila: *****

  #18 05.09.2010 11:04

to znowu ja, już działa, ale dołączam się do klientów którzy się skarżą na echo, kupię od razu licencję ale bez echa...

  #17 05.09.2010 00:16

włączyłam, ustawiłam i nic nie widać, wszystko działa, przechwytywanie itd, ale nic nie widać, czy ktoś miał taki problem? używam tylko jednej kamerki, wbudowanej w laptopa, wszystkie diody prawidłowo mrugają, a obrazu nie ma, pomocy!

  #16 07.06.2010 20:38

Witam

CHetnie zlozylbym sie z kims na ten program. Chetnego lub chetnych prosze o kontakt.

Ewentualnie osoby posiadające juz pelną wersje tego programu równiez prosze o kontakt.

moj email "tomzo @ g . pl" (pisane razem bez spacji oczywiscie)

  #15 22.04.2010 21:27

podielam wypowiedz never_tomek ja tez mam licencje na dwie kamerki i program sprawuje sie swietnie.
pozdrawiam

  #14 17.03.2010 11:11

Witam,
Muszę powiedzieć,że posiadam pełną wersję tego programu z licencją na 2 kamer. Posiadam kamerki USB i jestem zadowolony z funkcjonalności tej aplikacji. Szkoda tylko ,że nie znalazłem opcji zabezpieczenia hasłem możliwości oglądania sekwencji video formatu mms w internecie.Po podaniu numeru IP można swobodnie oglądać nagraną sekwencję video w internecie a szkoda , może kiedyś producent dopracuje tę opcję .

  #13 06.02.2010 22:07

Program ociąga kamerki na USB tylko trzeba mieć dobra kamerkę i USB szybkie.Ja mam kilka kam USB i kilka na kartę.Działa świetnie ale szkoda ze demo :(

  #12 16.01.2010 18:02

Program ledwie jest w stanie uciągnąć jedną kamerkę na USB. Obraz się zatrzymuje. Program się zwiesza, przy ustawianiu rozdzielczości kamerki. Przy funkcji detekcji dzwięku, dzwięk się rozjeżdza z obrazem, no i pojawia się wspomniane już echo. Mocno niedopracowany produkt.

  #11 21.12.2009 07:11

Program w chwili testowania, już wykazał pełną funkcjonalność. Miałbym może jedynie zastrzeżenia, co do jakości nagrywanego dźwięku, gdyż po wypowiedzeniu słowa, jest ono powielane kilkakrotnie, tworząc tzw. echo. Myślę, że za tak niewygórowaną cenę, to szczyt luksusu. Jeżeli komuś nie zależy na dźwięku, to do monitoringu, nie znalazłem na razie lepszego programu. Korzystam z dwóch kamerek USB i obydwie już pracują. Doskonały do prywatnego użytku, ale i do zastosowań firmowych, też zapewne jest świetny. Najprawdopodobniej zakupię legalny program, bo potrzebny mi jedynie do dwóch kamer USB, a to kosztuje jedyne 99,00zł. Polecam

Komentarze do poprzednich wersji

  #10 28.10.2008 22:40

program rewalacyjny ! polecam ! i dziala ok !

  #9 26.09.2008 20:17

program jest dobry, nawet bardzo bo od razu uruchamia sie w tle i trzeba go wywołać Shist+ctrl+f8. przy mojej kamerze zauważyłem ze nie tylko ten program ma problem przy skape. Rada najpierw uruchomić skape/gg i ustawiamy kamerę, a dopiero później uruchomić ten program, przynajmniej u mnie to działa:D

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić