reklama

Fibaro wchodzi do Apple Store. W ofercie Flood Sensor

Strona główna Aktualności

O autorze

Konsekwentnie trzyma się lewego pasa autostrady. Lubi szybki chód chodnikiem, narowisty jazz oraz infradźwiękowy metal. Nie przeszkadza mu wolne oprogramowanie.

Firma FIBARO, czyli polski producent automatyki domowej, ogłosiła podjęcie współpracy z Apple, w efekcie czego jej produkty od dziś dostępne są w salonach Apple Store. Pierwszym urządzeniem w ofercie jest Flood Sensor. Zgodnie z zapowiedziami z czasem dodawane będą kolejne pozycje.

Flood Sensor to bezprzewodowy czujnik, który współpracuje z HomeKit. Urządzenie w przypadku zalania mieszkania poinformuje o zdarzeniu właściciela. Kiedy sensor wykryje wodę, zacznie emitować donośny dźwięk alarmowy, użytkownik otrzyma też powiadomienie na telefon. Czujnik został wyposażony w teleskopowe sondy. Cena zestawu wynosi 299 zł.

Urządzenie początkowo dostępne będą w 19 krajach: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech, Hiszpanii, Szwecji, Holandii, Belgii, Polsce, Portugalii, Norwegii, Austrii, Czechach, Danii, Finlandii, Irlandii, Luxemburgu oraz na Węgrzech.

FIBARO to polska firma, która w swojej ofercie posiada produkty współpracujące z platformą Apple HomeKit. W jej ofercie znaleźć można 5 urządzeń. Są to kolejno Flood Sensor, Motion Sensor, Door/Window Sensor, CO Sensor oraz Single Switch. Niedługo oferta zostanie poszerzona o Wall Plug – inteligentne gniazdko i The Button – fizyczny włącznik sekwencji.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama