FictionBookReader FictionBookReader 8.1.0.34

Strona główna Windows Phone Akcesoria
Pobierz program
lub zeskanuj:

FictionBookReader jest aplikacją do czytania ebooków na ekranach naszych smartfonów, tabletów, a także komputerów. Dzięki sporej ilości opcji bardzo łatwo dopasować wyświetlany tekst do swoich preferencji i wymogów.

Choć autorzy postarali się aby interfejs aplikacji wpisał się w wytyczne modern, to zastosowane rozwiązania i połączenia barw nie wyglądaj najlepiej. To jednak jedna z nielicznych wad programu. FictionBookReader oferuje wsparcie dla takich formatów jak fb2, epub, mobi, pdb oraz txt. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie obsługi plików PDF. Książki możemy wczytać z katalogów OPDS, karty pamięci oraz systemowego menu udostępniania, czyli wszystkich współpracujących z nim aplikacji. A są to między innymi popularne chmury takie jak OneDrive czy też MEGA.

Podczas czytania możemy korzystać ze standardowych dla tego typu programów narzędzi. Wybrane fragmenty udostępniać, dodawać do notesu, tłumaczyć czy też podkreślać. FictionBookReader oferuje nam także kilka możliwości edycji tekstu oraz tła. Nie tylko możemy wybierać pomiędzy sporą ilością czcionek i kolorów, ale też zmieniać wielkość czy też aktywować justowanie (działa z językiem polskim)

Aplikacja radzi sobie dobrze w przypadku sporej biblioteki, a także pokaźnych ebooków. I choć brakuje interfejsu w języku polskim, to raczej nikt nie powinien mieć problemu z jej obsłużeniem. Odstrasza jedynie cena pełnej wersji, która pozwala korzystać z wszystkich możliwości aplikacji i to bez reklam.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!