Fiddler 5.0.20194.41348

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia sieciowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Fiddler to darmowe, ale niezwykle rozbudowane narzędzie służące do monitorowania ruchu HTTP/HTTPS między komputerem użytkownika i internetem. Skierowane jest głównie do twórców witryn sieciowych i aplikacji webowych.

Program jest kompatybilny z dowolną aplikacją obsługującą serwer proxy, więc bez problemu radzi sobie z przeglądarkami internetowymi takimi jak: Internet Explorer, Opera, Chrome, Firefox oraz Safari. Może debugować ruch wykonywany w różnych systemach operacyjnych (w tym najpopularniejszych, takich jak: Windows, Linux czy Mac) oraz z i do wielu rozmaitych programów (np. Microsoft Office).

Jeżeli użytkownik dysponuje wieloma urządzeniami podłączonymi przez Wi-Fi, może skorzystać z programu Fiddler, by przesłać z nich dane zwiążane z ruchem sieciowym. Mowa tu o smartfonach i tabletach bazujących na systemach operacyjnych Android, iOS, Windows Phone i Windows RT.

W przypadku przechwytywania informacji o czynnościach wykonywanych w sieci, Fiddler pozwala na wyświetlenie informacji przede wszystkim o statusie danej sesji, nagłówku, pamięci podręcznej, ciasteczkach, odnośnikach, protokole, typie kompresji i przekierowaniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by filtrować pozyskane dane, przeprowadzić ich dogłębną analizę, a nawet zarchiwizować je w celu późniejszego odtworzenia.

Warto dodać, że Fiddler umożliwia przeprowadzanie testów wydajnościowych, dzięki czemu użytkownik może pozyskać informacje na temat "wagi" danej strony internetowej, a także skorzystać z opcji "flagowania" tzw. wąskich gardeł odpowiedzialnych za przestoje w transmisji danych.

Fiddler zawiera wiele zróżnicowanych opcji w zakresie personalizacji, które pozwalają na tworzenie zasad przy użyciu Java Script i wprowadzanie nowych funkcji do programu. Bardziej wymagający odbiorcy ucieszą się z pewnością na wieść, że opisywane narzędzie można rozbudować, instalując rozmaite dodatki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!