File Folder Shredder 1.1

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

File Folder Shredder to nieskomplikowana aplikacja dla posiadaczy komputerów z systemem operacyjnym Windows, która pozwala trwale usunąć ważne pliki i foldery.

Narzędzie przydaje się szczególnie wtedy, gdy nie chcemy, by nasze dokumenty lub jakiekolwiek inne poufne dane zostały później odzyskane za pomocą specjalistycznych programów - File Folder Shredder oferuje wiele różnych sposobów likwidowania plików, dzięki czemu zostaną one trwale usunięte. Cała operacja odbywa się przy użyciu techniki "przeciągnij i upuść", więc z opanowaniem aplikacji poradzą sobie nawet mniej doświadczeni użytkownicy.

Oprócz funkcji permanentnego usuwania plików, File Folder Shredder pozwala również na nadpisywanie plików i tworzenie losowych nazw plików, dzięki czemu możemy zadbać o ich bezpieczeństwo (nie zostaną one znalezione przez niepowołane osoby korzystające z wyszukiwarki wbudowanej w system operacyjny Windows).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Bogdan_G   19 #1 30.12.2015 09:21

Z dokładnie usuwanymi plikami jest tak, że pozostają informacje/ścieżki w rejestrze, w logach systemowych, ponadto dokładnie usunięte pliki bywają w punktach przywracania systemu i mają się dobrze, jak czasem jakiś trojan, choćby... A opisane wyżej fakty, że wyszukiwarka w systemie nie znajdzie usuniętego obiektu, to przecie znajomy kit, bo wyszukiwarki nic nie umieją znaleźć w niektórych folderach systemowych, bo tak windows chroni swoje obiekty, ale przy okazji przez to ciężko znaleźć wirusy i tam inne.
Złudzenie jest, że program usuwa, ale nie ma dobrej aplikacji do usuwania plików/folderów, bo gdyby taka była, to biedny MS, oracle i spółka, avg, kasperski, czy jakieś dobreprogramy oferujące agenty - zapłakaliby się i zrobili tępienie autora i takiej skutecznej aplikacji, jak kiedyś autora GMER, który naruszył nie tylko interesy hakerów, ale i "dobrych firm".
Pewnie, że nadpisanie na dysku miejsca po pliku, to dobry pomysł. Raz na jakiś czas zerowanie pustej przestrzeni dysku i sprzątanie programem privazer, pousuwa logi, ślady po plikach w sektorach, zapisaną historię plików i tam wiele jeszcze. Puntami przywracania należy samemu gospodarzyć, czyli tworzyć nowe, stare usuwać, umieć znaleźć w systemowych folderach inne pozostałości, jak np w Pefetch, w Download w software distribution, czy w ukrytych i chronionych niektórych folderach np INSTALLER, gdzie nawet wielokrotnie mogą się znaleźć pozostałości po office word, po latach używania, a po odinstalowaniu, - to takie ogórki kiszone w windowsie.
Ogólnie, to do usuwania są gorsze programy, więc trzeba korzystać i instalować File Folder Shredder.

Autor edytował komentarz.