File Scavenger File Scavenger 5.3

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie danych
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

File Scavenger to niewielka, ale bardzo przydatna aplikacja do odzyskiwania danych, które zostały utracone w rozmaitych okolicznościach. Obsługuje ona zarówno nowsze, jak i starsze wersje systemu operacyjnego Windows, w tym nawet Windows 2000, Windows XP i Windows Server 2003.

Niezależnie od tego, czy chcemy przywrócić dane usunięte z powodu awarii sprzętowej, wirusa czy też naszego błędu, File Scavenger postara się wykonać tę operację jak najlepiej. Program odzyskuje pliki z dysku twardego, kosza systemowego czy dysku sieciowego. Trzeba mieć jednak na uwadze, że dane te nie mogły zostać trwale nadpisane. Jeśli tak się stało, odzyskanie ich będzie niemożliwe.

File Scavenger nie jest narzędziem trudnym w obsłudze. Pozwala zarówno określić partycję, z której chcemy odzyskać dane, jak i rodzaj plików (np. archiwa ZIP, pliki dźwiękowe WMV czy prezentacje w PowerPoincie). Klikając przycisk „scan” rozpoczniemy przeszukiwanie zawartości HDD, a po wykonaniu tej czynności aplikacja wygeneruje szczegółową listę danych do przywrócenia. Musimy tylko zaznaczyć interesujący nas plik lub katalog, wskazać ścieżkę zapisu i wybrać opcję „save”.

File Scavenger może ponadto odzyskiwać pliki ze sformatowanego lub uszkodzonego woluminu (podstawowego lub dynamicznego) nawet jeśli został on usunięty. W tym przypadku nie musimy znać pierwotnej lokalizacji takiego woluminu ani tym bardziej rozmiaru.

Co ciekawe, przed rozpoczęciem korzystania z programu File Scavenger możemy wybrać, czy chcemy go zainstalować, czy też uruchomić w wersji portable.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!