FileMaker Pro 16.0.4.403

Strona główna Windows Biuro Bazy danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FileMaker Pro to program przeznaczony do tworzenia i edycji baz danych. Pomaga w zarządzaniu zasobami, projektami, a takżę raportami. Co więcej, jest to narzędzie, dzięki któremu można przesyłać dane między różnymi platformami - FileMaker Pro jest dostępny zarówno dla użytkowników pecetów jak i Maków.

Program zbliżony jest do takich aplikacji jak Microsoft Access czy FoxPro. Posiada jednak znacznie szerszą skalę możliwości zarządzania bazami danych, a także funkcję tworzenia wielu tabel w jednym dokumencie. FileMaker Pro pozwala również na wprowadzanie zmian w trakcie przetwarzania danych. Interfejs programu obsługuje narzędzia i dodatki innych firm, dzięki czemu użytkownik może znacznie rozbudować jego funkcje i dostosować je do własnych wymagań.

Począwszy od wersji 9.0 FileMaker Pro obsługuje bazy danych Microsoft SQL Server, MySQL i Oracle. Można również eksportować i importować pliki w formacie DBF. Aplikacja jest dostępna również w języku polskim.

W najnowszej wersji programu wprowadzono szereg zmian. Dodano m.in. szybkie wyszukiwanie, nowe menu Inspektora, szybkie raporty podobne do arkusza kalkulacyjnego. Ulepszono również interfejs aplikacji jak i wygląd asystenta raportów. Aktualizacja wprowadza możliwość tworzenia raportów krok po kroku. Udostępniono również możliwość okresowego importu danych z Microsoft Excela, a także plików CSV i TAB. Dzięki temu wystarczy tylko raz zaznaczyć dokumenty, z których chcemy pobierać informacje. Później FileMaker będzie robił to automatycznie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #10 08.02.2017 12:38

Jak dla mnie najlepszy program odnośnie przechowywania, zarządzania danymi to https://kryptos.co/

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #9 26.07.2016 21:29

@Anonim (niezalogowany): rożnymi. Transfer pomiędzy MAC a PC z problemami ale możliwy.

  #8 26.01.2016 09:30

Super, dużo zmian na lepsze. Myślę, że bardzo dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość wynajmu pojedynczej licencji w postaci miesięcznej subskrypcji.
Dostępne jest to dopiero od 5 licencji wzwyż.

  #7 13.02.2015 16:25

@G.Gn7Ex: DWIEMA identycznymi, czy jednak różnymi?

  #6 09.05.2013 11:30

G.Gn7Ex - nie do końca, można jednocześnie przesyłać między różnymi platformami np można zintegrować FM z MSSQL, MYSQL,

  #5 23.04.2013 09:52

Bardzo dobra platforma dla firm, które potrzebują dostosowane do własnych potrzeb rozwiązania, które można szybko i skutecznie zaimplementować. Za tym idzie oszczędność czasu i pieniędzy.
FileMaker umożliwia zastosowanie kilku rozwiązań np.
1. Baza danych dla jednego użytkownika zapisana i odczytywana na iPadzie / iPhonie, bez konieczności użycia komputera stacjonarnego czy serwera

2. Baza danych dla jednego lub wielu użytkowników odczytywania na komputerze z systemem Windows lub Mac

3. Centralna baza danych przechowywana na serwerze (FileMaker Serwer) z dostępem z wielu urządzeń takich jak komputera z systemem Windows, Mac, iPada, iPhona czy przeglądarki internetowej.

W razie jakichkolwiek pytań podaje mojego emaila: ms@consulting-it.dk

Serdecznie pozdrawiam
Michał

  #4 23.01.2013 14:39

Zajmuję się tworzeniem bazy FileMaker od lat, mam duże doświadczenie w tworzeniu jak również wdrażaniu. Służę pomocą , można się skontaktować ze mną za pośrednictwem : piotr.koscianski@gmail.com Jak ktoś z Was ma kłopoty to proszę pisać.

G.Gn7Ex   8 #3 05.04.2012 14:47

"Co więcej, jest to narzędzie, dzięki któremu można przesyłać dane między różnymi platformami"

Między DWIEMA platformami a nie różnymi.

  #2 12.03.2012 22:05

a jakie ograniczenia ma wersja testowa ???

  #1 30.09.2011 13:19

Bardzo fajny program Łałłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł!